Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szombaton szervezték meg a Kálvin János élete és munkássága református egyháztörténeti vetélkedőt a kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceumban, a Reformáció 500 alkalmából. A versenyen több mint száz, 7–11 osztályos fiatal vett részt, Kovásznáról, Kézdivásárhelyről, Csernátonból és Zaboláról. Sepsibodokon rendhagyó ünnepség keretében, az iskola ajtajára tűzték ki a 95 tételt.
Molnár Erzsébet és Madaras Melinda vallástanárnők fejében született meg a gondolat miszerint idén, a reformáció 500. évfordulója alkalmából egy vetélkedőt kellene szervezni. A Pro Csoma Sándor Egyesületen keresztül pályáztak a helyi tanácshoz és nyertek. Így a helyi tanács és a két református egyházközség segítségével sikerült tető alá hozni az eseményt.
Légy te is Kálvin!
A versenyen Kálvin János életútjának néhány fontosabb állomásait készítették elő a szervezők. Minden terem egy várost képviselt, és igyekeztek az ott történtekkel kapcsolatos feladatokat adni a gyerekeknek. Ezáltal egyfajta betekintést nyújtani a fiatalok számára Kálvin életének eseményeibe, megpróbáltatásaiba. Ezt követte egy közös szeretetvendégség, majd a belvárosi református egyházközség ifjúsági zenekara keresztény ifjúsági dalokat játszott.
Senki nem tért haza üres kézzel, minden résztvevő egy igés golyóstollal és egy igés kártyával távozott. Az első díjat a Kálvinusok kézdivásárhelyi csapat nyerte el, akik egy-egy Kálvin Jánost ábrázoló pólót kaptak, a második helyet a kovásznai Kálvin asszonyai kapták, a harmadik helyen pedig egy csernátoni csapat végzett, név szerint a 3. csapat, akik könyvjutalomban részesültek.
Az eseményt Orbán Lajos vajnafalvi református lelkipásztor igehirdetése zárta. A szervezők köszönetet mondtak a kovásznai tanácsnak, a két református egyházközségnek a támogatásért. Elmondták, jövőre is szeretnék megszervezni a vetélkedőt, és hagyományt teremteni belőle.
500 lépés a reformációért
Sepsibodokon rendhagyó módon ünnepeltek a Henter Károly Általános Iskola diákjai, tanárai, igazgatója és a gyülekezet lelkipásztora október 30-án, hétfőn.
A gyerekek a torony előtt gyülekeztek és találkoztak Róth Levente református tiszteletessel, aki Isten igéjének kíséretében ünnepélyesen átadta a lutheri tételeket. Ezután minden résztvevő futólépésben jutott el az iskoláig, ahol a bejárati ajtóra kitűzték az elhíresült 95 tételt. Bocz Ildikó Rita vallástanár, ötletgazda jelképes ajándékokkal lepte meg a gyerekeket. Az emléknap dr. Kozma Csaba igazgató beszédével, majd énekkel és imádsággal zárult.
Vasárnap a bodoki református gyülekezet pedig ünnepi istentisztelettel és faültetéssel emlékezett a reformáció 500. évfordulójára. „Ha tudnám is, hogy holnap elpusztul a világ, még akkor is ültetnék egy almafát.” – fogalmazta meg egykor Luther. Az elültetett fa ahhoz, hogy élhessen, gyökereivel a földbe kapaszkodik, a keresztyén embereknek pedig a Szentírásban megfogalmazott örök érvényű tanítások és útmutatások segítenek és adnak éltető erőt.
(deák–szőke)