Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jó múltkorjában, amikor még friss volt a hír, magam is kifejeztem helytelenítésem amiatt, ahogyan a tanügyminisztérium ellenőriz(tet)ni akarja a pedagógusok munkáját. Egyelőre az órán elvégzett teendőkre kíváncsiak, de jöhet majd egyéb is.
Hadd emlékeztessünk: fent, a nagyok olyan űrlapot dolgoztak ki, amelyet a diákoknak kell kitölteniük, nyilván, névtelenül, mely űrlap a pedagógus teljesítményének minősítését szolgálhatja. Eddig ugyanis a pedagógus osztályozta a tanulói teljesítményt, érdemjegyeket osztogatott, nos, a tervek szerint, ezentúl a padban ülők is visszaosztályoznak, egytől ötig terjedően értékelhetik a szeretett, imádott, elfogadott vagy egyenesen utált pedagógus órabeli ténykedését. A kidolgozott kérdőívben tizenhat (16!), a tanári munkát, magatartást érintő kérdésre kell válaszolniuk, ahogy mondtam, 1-től 5-ig terjedően minősíthetik nevelőjüket, oktatójukat. Ezek szerint a tanár:
– érthetően magyaráz
– megtanítja, hogyan kell tanulni hatékonyan
– tanórán érdekes feladatokat ad
– arra ösztönöz, hogy a diák legyen az órán aktív, azaz tevékeny
– ösztönzi a diákok közötti együttműködést
– arra ösztönöz (motivál), hogy a diák jelen legyen az órán
– használja a digitális (világhálós) technológiát
– elmagyarázza, miért osztályoz úgy, ahogy
– bátorítja a tanulók közötti versenyszellemet
– arra ösztönzi diákjait, hogy elmondják véleményüket, ötleteiket
– gondoskodik az órák jó hangulatáról
– tesz arról, hogy a tanuló kényelemben és biztonságban érezze magát
– figyelembe veszi a diákok jogállását
– megfelelő az anyag tanításának ritmusa
– odafigyel, hogy a diák jól érezze magát
– én, mint diák, mindent megteszek, hogy e tantárgyból jól szerepeljek.
Azt nem tudni, hogy mi lesz a végeredmény, de én, 55 év tanári munka után kételkedem a módszer használhatóságában és hasznosságában. Ami engem bánt: szinte örömmel közlik, hogy az űrlap kitöltése azért történik névtelenül, nehogy egy-egy pedagógus bosszút álljon az őt leosztályozó diákon! Elméletileg, teszik hozzá, e lapok értékelése teljesen iskolán belül történik. Nem zárják ki tehát annak lehetőségét, hogy a „szemfüles” szülők és „oktatási szakértők” szeme elé kerüljön!
Lehetséges ez ” Romănia educată ” része ?