Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Természetbarát iskolák
Kovászna megyében 11 iskola és 3 óvoda kapcsolódott be a román Madártani Egyesület által meghirdetett Természetbarát iskolák-programba. „A települések terjedelmének növekedésével a zöld övezetek egyre inkább háttérbe szorulnak, így a madarak, kisemlősök, kétéltűek és hüllők, rovarok egyre nehezebben találnak megfelelő fészkelőhelyet, menedéket, illetve táplálékforrást” – magyarázta Váncsa Éva programfelelős. Hangsúlyozta: a projekt egyszerű módszereket kínál, amelyekkel az iskolák diákjai a városi vagy falusi környezethez alkalmazkodott fajokat támogathatják. Ilyen tevékenységek a műodúk kihelyezése, a téli madáretetés, madársziluettek kihelyezése ablakokra, darázsgarázs létesítése vagy a szelektív hulladékgyűjtés.
A Természetbarát iskolák-programba 258 intézmény nevezett be 38 megyéből. S bár a projekt elsősorban iskoláknak szól, a tevékenységek felkeltették az óvodák figyelmét is. Háromszékről a megyeszékhelyi Gödri Ferenc Általános Iskola, a Mikes Kelemen Líceum és a Napsugár Napközi Otthon, a kézdivásárhelyi Molnár Józsiás- és Turóczi Mózes-iskolák, a kovásznai 1. Számú Napközi Otthon és a 2. Számú Óvoda, valamint az árkosi, kőröspataki, bodoki, szentkatolnai, szitabodzai, előpataki és árpataki iskolák kapcsolódtak be. A program követelményeit teljesítő tanintézmények egy Természetbarát iskola-plakettet kapnak, melyet kihelyezhetnek az épület homlokzatára, ezzel is jelezve a természetvédelem iránti elkötelezettségüket.
(nk)
Immunrendszer erősítés
Egy szibériai óvodában egészen elképesztő módon erősítik a kisgyerekek immunrendszerét. A mínusz 10–15 fokos hidegben, az udvaron a mezítlábas, alsóneműre vetkőzött óvodások jéghideg vízzel locsolják le magukat. Aztán futnak egy kört, kicsit felmelegszenek odabent, majd ismét kimennek, és még egyszer túlesnek a hideg fürdőn. Csak azok a gyerek vehetnek részt a fagyos immunerősítésen, akiket már évek óta szoktatnak hozzá a hideghez, és orvosi vizsgálaton is részt vettek. A különös módszert 13 éve vezették be, és a szülők nagy részének nincs kifogása ellene.