Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

Szabadfogású Számítógép Verseny

Szabadfogású Számítógép Verseny Cseperedő

A sepsiszentgyörgyi Krecht Regina a tavaly képregénnyel, idén egy tudományos témájú, általa rajzolt animációs filmmel nevezett be a Formáld a világod! <19 Szabadfogású Számítógép Versenyre.

Hirdetés
Hirdetés

Az anyaországi vetélkedőre 19 év alatti fiatalok nevezhettek be bármilyen digitális eszközzel készített alkotásukkal. A benyújtott pályamű lehetett animáció, rajz, zene, játék, honlap, portál, kiegészítő alkalmazás, mobil applikáció, kutatás, robot, saját készítésű szoftver, hardver vagy bármilyen egyéb digitális megoldás. A legfontosabb az eredeti ötlet és a kreativitás volt, s Regina ebben nem szenvedett hiányt. A Székely Mikó Kollégium tizenegyedikes diákja alkotásával idén is elnyerte a zsűri tetszését.

– Még kiskoromban kezdett el érdekelni a biológia. Csakúgy faltam a természettudományos filmeket, oviban is a bioszkönyveimet olvastam. „Orvos leszek!” – hangzott szinte minden nap a gyerekszobából. A bioszkönyv mellé belefért egy-két rajzfilm is, amelyek – legyünk őszinték – felettébb inspirálók egy gyerek számára. Ezzel elindult a rajzolás iránti vágyam. Furcsa mód, az én rajzaim tűntek valahogy a legpocsékabbnak barátaim körében, de azt hiszem, épp ez motivált kreatív készségeim fejlesztésére. És azóta ez a két kardom van a világ ellen: a tudományos kíváncsiság meg a művészet ötletes alkalmazása. Micsoda oximoron. Sokáig dühös is voltam magamra, hogy miért kell ennyiféle egymástól távol álló irányzattal foglalkoznom. Aztán egyszer rájöttem: mi lenne, ha ötvözném a két ellentétet? – mesélte a diáklány.

Ezzel a mentalitással indult el a Metasztázis – Egy fehérvérsejt története kidolgozási folyamata.

– A digitális képregények 5. osztályban ragadtak meg, azóta is nagy álmom volt, hogy sorozatot indítsak a Webtoon digitálisképregény-alkalmazáson. A magyarországi C3 Alapítvány szervezte Formáld a világod!<19 pályázat pedig tökéletes lehetőséget adott a képregény megalkotásához. Két aprócska kiszabás lévén, hogy 19 év alatti legyek, illetve alkotásomnak legyen köze a technológiai világhoz. Hatalmas szabadság, hatalmas felelősség. A célom egyértelmű volt: a biológia szórakoztató megismertetése, kihasználva a grafika erejét. Ahogyan a cím már elárulta, egy fehérvérsejt akciódús életét mutattam be, akár egy szuperhős képregény. Egy új világot építettem föl az immunrendszerről, kicsit „emberibbé” téve az iskolásokat néha összezavaró T-limfocitákat és a specifikus immunrendszer más alkotóelemeit – magyarázta.

Mint elmondta, igazából hármas győzelem volt ez számára. A Goethe Intézet különdíja, valamint a pénzjutalom mellett elkészítette élete első webtoonját.

– Számomra a legfontosabb, hogy a képregény elérte a célját az olvasók körében: egyszerre szórakoztatott és mutatta be a biológiát egy izgalmas nézőpontból. Elvégre mit ér a tudomány, hogyha nem tudjuk helyesen és érdekesen tálalni a világnak? – véli Krecht Hanna Regina.

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás