Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Virág házaspár az elmúlt több, mint egy évtized során generációk szívében ültette el a néptánc és népzene szeretetét, a gyökerekhez való ragaszkodás és a hagyományápolás fontosságát.
– Az első táncosgeneráció közül vannak páran, akik profi táncosokká váltak, a Háromszék Táncegyüttesben táncolnak, sokan családot alapítottak, most az ők gyerekeiket tanítom. Tehát a mostani Százlábúak már a második generáció, a csapat zöme most tizenkettedikes, ők idén egyetemre mennek, de itt van az utánpótlás. A Százlábacskákban gimnáziumos diákok táncolnak. A legkisebbeknél, az Aprólábaknál a játékon van a hangsúly, kevesebb a tánc. A gimnazistáknak már táncokat tanítunk, a nagyokkal már a nehezebb fokozatú tánclépésekkel is megbirkóznak. Semmit nem erőltetünk, a legfontosabb, hogy amikor itt vannak, jól érezzék magukat– magyarázta Virág Endre táncoktató.
Kiemelte, hogy ezeket a csoportokat nem azért hozzák létre, hogy biztosítva legyen a hivatásos együttesek számára az utánpótlás, hanem az a cél, hogy egy újabb fiatal generációval ismertessék és szerettessék meg ezt a népi műfajt. Vallják, hogy a néptáncnak közösségformáló és összetartó ereje van.