Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Három megye – Maros, Hargita és Kovászna – diákszínjátszói mutatkoztak be a 11. gyermekszínjátszó találkozó országos szakaszán, melynek a Váradi József Általános Iskola volt a házigazdája. Háromszéket hét csapat képviselte, közülük hatot díjazott a szakmai zsűri.
A találkozó első napján a legkisebbek, az elemi osztályosok mutatkoztak be összesen hét mesefeldolgozással. A zsűri szerint évről évre tetten érhető a fejlődés, egyre jobb rendezői megoldásokat felvonultató előadásokkal lépnek fel a csapatok. Minden darabban voltak kiemelkedő alakítások, voltak, akik meggyőző művészi játékuk vagy szép kiejtésük miatt érdemelték ki a bírálóbizottság elismerését.
Az elemiseknél a baróti Gyermekek Palotájának színjátszó csapata vitte el a pálmát A tök és a csikó című előadással ( elkészítő: Gaál Tünde ). A második díjon a Költői verseny a Négyszögletű Kerek Erdőben (a kézdivásárhelyi Molnár Józsiás Általános Iskola, felk. Barta Enikő és Lukács Tünde) és A tizenkét csóka (a kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceum, felk. Kisgyörgy Katalin) osztozott, harmadik lett a Kacor király (a csernátoni Végh Antal Általános Iskola, felk. Rákossy Szidónia Anna). Dicséretesek: A főtt borsó (székelyszáldobosi ált. isk., felk. Ferencz Réka), Kerek tallér (Petru Maior Elméleti Líceum, Szászrégen, felk. Kiss-Miki Melinda) és Az ördög három aranyhajszála (Váradi József Ált. Isk., Sepsiszentgyörgy, felk. Péter Kinga).
A gimnazisták változatos előadásokkal jelentkeztek. A lírai hangvételű Ágnes asszony balladája nyomán készített színpadi produkció mellett volt modern mesefeldolgozás, a kamaszok életérzéseit bemutató, a problematikus szülő–gyerek-kapcsolatra rámutató előadás. A zsűri döntése nyomán a következő rangsor alakult ki: 1. hely Hová lettél kamaszkor? (a kőrispataki ált. isk., felkészítő: Kiss-Márton Rozália), 2. hely Ágnes asszony (Jósika Miklós Ált. Isk., Etéd, felk. Kiss-Márton Rozália). Dicséret: Pótvizsga (Petru Maior Elméleti Líceum, Szászrégen, felk. Dénes Magdolna). Harmadik díjat a zsűri nem osztott ki. A lemhényi diákok A szegény ember három foga című mesefeldolgozásért részvételi oklevelet vehettek át.
Prezsmer Boglárka színház-pedagógus zsűritag szerint a színjátszás lehetőséget teremt, hogy a gyermek védett környezetben, olyan problémával találkozhasson, ami a valós életben is előfordulhat. Játék közben megtanulja, hogyan kell ezt kezelje, hogyan kell erre reagáljon. Az már csak hab a tortán, hogy az előadás színházilag és szakmailag is olyan eszközökkel van megformálva, amelyek hitelesek igényesek és értékesek művészileg is. Ez a nagy hozadéka a gyermekszínjátszó találkozónak, fejtette ki.
A felkészítők, a csoportvezetők a szakmai fórum, a továbbképzés hiányát nehezményezték. Ezért kiemelten fontos számukra, hogy a találkozó keretében szervezett kiértékelőn, beszélgetésen a zsűri tagjaitól szakmai eligazítást, tanácsokat is kapnak.