Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Maga a képzés megnevezése is nagyban árulkodik a tevékenységek sokszínűségéről: A zene, a képzőművészet és az irodalom mozgósító ereje és együttes hatása a tanulási, kognitív képességekre és a kreativitás fejlesztésére. Az irodalmi részt Kocsis Annamária szaktanfelügyelő irányította, a zenei képzésről Kovács István csíkszeredai tanító gondoskodott, nem kis sikerrel, a képzőművészetet illetően pedig Szabó Edit tanítónő ötletei, technikái és alkotásai kápráztatták el a résztvevőket.
Tény, hogy tulajdonképpen nem lehetett és nem lehet ezt így lebontani, elkülöníteni, hiszen a zene, a képzőművészet és az irodalom együttes hatásának ötvözete a legtermékenyebb módszerek egyike a pedagógus alkotómunkájának. Mert feladatunk, hogy ne csak eszközökkel, hanem a gyakorlatok, a sokféle lehetőség összeállításával fejlesszük a gyermek kreativitását. A hatékonyság érdekében módszertanilag és szakmailag is rendkívül felkészültnek kell lennünk, ismernünk kell azokat az eszközöket, képzőművészeti technikákat, amelyekkel elősegíthetjük a fejlődést az észleléstől a kreativitás fejlesztéséig – természetesen figyelembe véve a gyermek egyéni sajátosságait. A kreativitás fejlesztésében fontos szerepet játszik a műalkotásokkal való játékos munka, ami be is bizonyosodott a képzés ideje alatt is.
A pedagógusok remekeltek az alkotó tevékenységekben, énekeltek, verseltek, de ugyanakkor ki is kapcsolódtak, feltöltődtek.
Tudjuk, hogy az oktatás sikere a diákokon keresztül valósul meg. A diák sikeressége viszont a tanítói, tanári hozzáadott értéktől is függ. Legyünk házigazdái még sok ilyen eseménynek!
Fábián Veronika, alsó tagozatos tanár