Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A pedagógusok igyekeznek tartani a kapcsolatot a tanítványaikkal különböző internetes platformokon, tanórákat tartanak, gyakorló feladatokat adnak. S bár kezdetben ez a fajta tanítás vonzónak bizonyult, mára már bebizonyosodott, hogy a tantermi oktatást nem tudja helyettesíteni, tanár és diák visszakívánkoznak az iskolai mindennapokba.
– Nagyon érdekesnek tartom az interneten kapott feladatokat, de már nagyon hiányzik az iskola és a tanci – mondta Kisgyörgy Csanád, az árkosi dr. Gelei József Általános Iskola második osztályos diákja.
– Szeretek iskolába járni, de így is jó, hogy otthon tanulunk, csak az a baj, hogy nem találkozhatok az osztálytársaimmal, s nagyon hiányoznak – teszi hozzá Kövér Sára.
Berde Éva tanítónő a Facebook-csoporton keresztül tartja a kapcsolatot a szülőkkel.
– Szerencsém van, hogy minden tanulónak otthon van az édesanyja, így tudnak segíteni az programok megnyitásában, a feladatok megoldásában. Néhány családnál az jelent gondot, hogy csak egy laptop van, és több gyerek, így várniuk kell egymásra. A visszajelzést úgy oldottuk meg, hogy a szülők lefényképezik a megoldott feladatokat, és visszaküldik, ugyancsak online – magyarázta a pedagógus.
Ebben az időszakban nem vesznek új leckét, a már elsajátított ismeretek begyakorlására fektetik a hangsúlyt.
– Minden nap egy-egy játékos feladatot kapnak az alaptantárgyakból, figyelve arra, hogy ne legyen túl sok az az idő, amit a gyerekek az elektronikai eszközök előtt töltenek. Igyekszem olyan feladatokat is javasolni, amit tudom, hogy kedvenc tevékenységük, és együtt végezhetik a szülőkkel, pl. „kerti munkavégzés”, „virágültetés”, figyeljék meg és rajzolják le a tavasz ébredését, készítsenek tavaszi képet különböző technikával – tette hozzá.
A gimnazisták és középiskolások számára a sok házi feladat és azok határidős leadása jelent gondot.
– Nagyon jó, hogy van online oktatás, de olyan sok tanulnivalónk van, hogy alig tudom megjegyezni hogy melyik napra mi kell – panaszolta a kovásznai Csoma Bálint .
– A távoktatásban az a jó, hogy sok érdekes honlapról informálódhatunk, de néha túl sok az anyag, s a házik is torlódnak, sok feladatot ugyanazon a napon kell leadni, elküldeni. A kapcsolattartás sem működik a legjobban. Jobban szerettem a hagyományos oktatást – tette hozzá Gyerő József, a Kőrösi Csoma Sándor Líceum 7. osztályos diákja.
– Véleményem szerint az online oktatás elképzelése hasznos, kivitelezése azonban javításra szorul. Ez egy megfelelő alternatíva a tananyag leadására, mivel otthonról, interneten keresztül is ki tudják adni a leckéket a tanárok, illetve ki is tudják azt kérdezni. Időnket magunknak oszthatjuk be, ami igen hasznos a jövőre tekintve is. Több időnk van így a főtantárgyakra, viszont egyes esetekben a házi feladatok mennyisége leterhelő. A legfőbb gond szerintem az, hogy a legtöbb tanár nincs felkészítve az anyag online leadására, ami gyakran problémát okoz. Most kell megtanulniuk kezelni egyes alkalmazásokat, platformokat, ami időveszteséghez vezet – véli Szász Gabriella, a Székely Mikó Kollégium tizedikes tanulója.
Sajnos, nem minden háromszéki diák számára hozzáférhető az online oktatás.
– 3800 gyermek nem vesz részt a távoktatásban, közülük 2000 azért, mert nincsenek meg a szükséges eszközei, míg 1800 azért, mert a gyermek és a család elzárkózik ettől a folyamattól. Tudjuk, hogy nem minden család rendelkezik az online tanulásra alkalmas eszközökkel, és azt is, hogy az internet-szolgáltatás sem egyforma minőségű a megye minden településén. Így állt elő az a szomorú helyzet, hogy amíg az osztálytermekben minden gyermek egyforma esélyt kap, addig a távoktatás esélyegyenlőtlenséget teremtett – fejtette ki Kiss Imre főtanfelügyelő.
Meglátása szerint az illetékeseknek ki kell dolgozniuk a digitális oktatás minden gyermek számára hozzáférhető, működő alternatíváit, hiszen a jövőben bármikor szükség lehet rá.
Ha vége a járványnak nézzék meg, hogy legalább 95% a diákoknak okostelefonnal a kezében villog(még órán is!) Most meg várja a sült galambot! Nem kapcsolódik be az órákba, facebookon online,majd szídják a tanárt a rossz eredményekért a nyáron!!!😤