kell a nagyzasi maniasoknak….
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az első hangoskodó madár egy erdei pinty volt, vastag ágon ült és önfeledten énekelt. A „pintyes fára” egy csúszka szállt, fejjel lefelé haladt a törzsön, majd mikor elrepült, helyébe egy nagy fakopáncs érkezett. A fakopáncs sem időzött, hullámzó röptét távcsövön át sokáig kísértem. Egy feketerigó éneke zökkentett vissza a helyszínre.
Elindultam a keskeny ösvényen, emlékeztem, hogy ez valamikor széles volt, térkővel kirakva, amit a felnövő gaz szűkített le. Igen, nem az erdőben vagyok, és nem is egy réten sétálok, hanem a városban, az állomási tóként ismert részen. Jól emlékszem a helyre, itt fürödtünk nyáron, télen korcsolyáztunk.
A tó valamikori szélét nád szegélyezi, bent fiatal fűz, éger, juhar felnövések vannak, ahol az őzek remek óvóhelyet találnak maguknak, és számtalan énekesmadár költőhelye, mint a csilpcsalpfüzike, az énekes nádiposzáta, nádirigó, amit csak láttam ott jártamkor. Az Olt ártéri ligeterdőjében cinegék, barátposzáták, feketerigók, fenyőrigók, seregélyek, tengelicek, kenderikék, őszapók, zöldikék találtak otthonra. A folyót követő mezőn citromsármány, mezei pacsirta énekel, de ott vadászik a héja, a gólya, a fecske, a barázdabillegető, és hallatja hangját a haris, a kakukk, a sárgarigó, a gyurgyalag.
Hamarosan régészeti ásatások kezdődnek, remélem, hogy addig a poszáta, füzike és más madárfiókák elhagyják a fészküket. Szomorú viszont az, hogy a következő költést már nem biztos, hogy ott fogják elkezdeni. Elmennek és elviszik az álmot, hogy lehetett volna egy madárparadicsom, egy didaktikai park, amit a természet kezdeményezett, ahova óvodás, iskolás, egyetemista, az egyszerű természetszerető, a környéken lakó, a mozgáskorlátozott a város forgatagából egy pillanat alatt az erdő hangulatába léphetett volna.
Kelemen László
kell a nagyzasi maniasoknak….
Nehogy most azt a szemet feszket ne pucojak ki a madar feszkek miatt!