Ne rajtunk múljon: így előzhető meg a lakástűz és a gázszivárgás
Sokan hiszik, hogy az otthonuk teljes biztonságot nyújt, pedig a valóságban a lakást...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kutatásban, melyet a Scientific Reports tudományos lapban publikáltak, négyszáz 18 és 86 év közötti felnőttnél találtak csontkinövést a koponya alsó részén – olvasható az NBC News hírei közt. Ilyen kinövés abban az esetben jöhet létre, ha gyulladás keletkezik a porcnál, amely az ízületet borítja, és a szervezet új csont képzésével próbálja meg helyrehozni a problémát.
A tanulmány szerint melyet David Shahar és Mark Sayers készített az ausztráliai Sunshine Coast Egyetemről, az állapot gyakran ismétlődő mozgásoktól alakulhat ki, mint például a fej előre döntése, amikor az okostelefonunkat nézzük. A kinövések átlagos mérete a vizsgált alanyokon 10 és 31 milliméter között volt.
A tanulmány írója felhívta rá a figyelmet, hogy az új technológiák, mint az okostelefonok vagy tabletek még csak egy évtizede vannak jelen a mindennapokban, és a használatukkal járó rendellenességek még csak mostanában kezdtek megjelenni szélesebb körben. A rendellenességekért pedig a fej helytelen tartása, és a rossz testtartás lehet a felelős. Szerencsére a fent említett csontkinövés nem fájdalmas, és nincs szükség a kezelésére, de problémát okozhat, ha egy bizonyos méretet elér.
David Geier ortopéd sebész szerint a tanulmány nem fogja meggyőzni az embereket, hogy ne használják annyit mobiltelefonjukat, de apró változtatásokkal segíthetünk a problémán. Például, ha egy párnát teszünk a laptop alá, és feljebb emeljük a telefonunkat vagy a tabletet, rögtön javíthatunk a testtartásunkon.
(szatmar.ro)