A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Warwicki Egyetem munkatársai úgy gondolják, hogy a sofőr nélküli autók terjedésével egyre több embert fog érinteni a kinetózis. A jövőben a munkába igyekvők az utazás alatt valószínűleg nem az útra fognak koncentrálni, ehelyett olvasásra, filmezésre és egyéb tevékenységekre fordítják majd az időt. A probléma az, hogy ez – az ingerek és az egyensúlyérzékelés közötti ellentétek – rosszullétet eredményezhetnek, ami a munkahelyi teljesítményt is befolyásolhatja.
Az új kísérletbe a kutatók 42 önkéntest vontak be, akiket vagy autóval szállítottak, vagy egy szimulátorba ültették őket. A résztvevők állapotát folyamatosan monitorozták. Később az alanyokat arra kérték, hogy az elkövetkező két hétben fordítsanak napi 15 percet különböző téri-vizuális gyakorlatokra, például hajtogatásos feladatokra.
A gyakorlatoknak köszönhetően a résztvevők téri-vizuális képességei 40 százalékkal javultak.
A szimulátorban ráadásul 51, a valódi úton pedig 58 százalékkal csökkentek náluk a kinetózis tünetei.
A szakértők egyelőre nem tudják, hogy a téri-vizuális képességek fejlődése miként enyhítheti az utazási betegséget. A kutatók bíznak benne, hogy a jelenség alaposabb megértése komoly gyakorlati hasznot hoz majd.
(24.hu)