A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakértők megjegyzik, az őzeknél is nagyon ritka a fehér színű szőrzet és bőr, ami önmagában nem betegség, inkább genetikai jellegű okai vannak. Az illető állatfaj (nemcsak őz) létszámbeli túlszaporodását is jelezheti, illetve azt, hogy a szaporulat során biológiai kereszteződés történt.
A szóban forgó őz testéből, szervezetéből részben vagy teljesen hiányzik a melanin néven ismert biológiai festékanyag, ami a szem, a bőr és a szőrzet jellegzetes színét meghatározza. A fehér bundájú őz ugyan télen, a havas természeti környezetben előnyt élvez a ragadozókkal szemben, de más évszakokban hátrányt szenved tőle, hiszen könnyen észrevehető. A népi babona szerint az a vadász, aki egy fehér őzet vagy fehér szarvast lő ki, egy éven belül meghal.
A Bucsecs Nemzeti Park egyike az ország 22, a Romsilva által kezelt, ilyen jellegű védett természeti övezetének. Kiterjedése 32 ezer hektár, ennek kétharmada erdő.
Fotó: Obancea Cătălin vadőr, Bucsecs Nemzeti Park
Forrás: A nemzeti park Facebook-oldala
Csodálatos lehet..végre valami természetes különlegesség nálunk is,mert mondvacsináltból bőven volt és van…..