A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A romániai gyermekek étkezési szokásairól és táplálkozással kapcsolatos neveléséről szóló fontos információk megosztása mellett a felmérés célja felhívni a figyelmet arra, hogy a szülők által a gyermekeknek átadott helytelen étkezési szokások hosszú távon kihatnak a gyermekek egészségére, emiatt haladéktalanul javítani kellene ezeken.
A megkérdezett célcsoport – 25 év fölötti szülők – tagjai által szolgáltatott adatok szerint az étkezési szokások nem a legegészségesebbek a családokban. A 14 év alatti gyermekek 65%-a naponta fogyaszt édességet, a megkérdezett szülők 22%-a pedig beismerte, hogy a kicsik egy nap két-három alkalommal is esznek édességet, noha táplálkozási szakemberek szerint csak heti 1-2 alkalommal ajánlott az édes termékek fogyasztása.
A szülők 43%-a arról számolt be, hogy a gyermekük legalább heti egy alkalommal iszik szénsavas italt, és ezek közül 14% inkább üdítőt fogyaszt víz helyett. Arra a kérdésre, hogy milyen típusú ételeket szoktak kínálni gyermekeiknek, a válaszadók 52%-a sós rágcsálnivalókat (chips, sós rudacskák), 49%-a pedig félkész termékeket, például felvágottat vagy virslit jelölt meg.
A megkérdezettek 41 százaléka mondta ugyanakkor azt, hogy majdnem mindig van valami édesség otthon, 31 százaléka ugyanezt állította a félkész termékekre, 19 százaléka pedig a szénsavas, nem alkoholos italokra vonatkozóan.
Bár a szülők 69 százaléka állítása szerin tisztában van azzal, hogy saját étkezési szokásai befolyásolják gyermekük ilyen irányú szokásait, csak 35%-uk jellemezte életmódját ‘eléggé egészségesnek’.
A feldolgozott élelmiszerek is nagy mértékben vannak jelen az élelmezésben. A szülők 52%-a mondta azt, hogy a gyerekek heti egy vagy több alkalommal fogyasztanak feldolgozott élelmiszereket. 12% pedig azt vallotta, hogy nagy vagy nagyon nagy mértékben fogyasztják ezeket a friss élelmiszerek rovására.
Paradox módon a szülők 56%-a gondolja azt, hogy a feldolgozott élelmiszerek egészségtelenek, és a felvágottakat, tejtermékeket és gyorskajákat sorolták ebbe a kategóriába.
Ugyanakkor tízből három szülő állította azt, hogy gyerekeik minden nap vagy majdnem minden nap esznek friss gyümölcsöt.
A megkérdezettek válaszai értelmében a romániai gyermekek által kedvelt ételek típusait tekintve a levesek (csorbák) állnak az első helyen (45%), ezt követik a főtt ételek és a különböző módon elkészített burgonya (35%, illetve 34%), míg reggelire a legtöbben a tejjel együtt fogyasztott müzlit részesítik előnyben (73%). Az étkezések közötti nassolnivalók esetében a gyermekek leginkább az édességeket, kifliféléket, süteményeket részesítik előnyben.
A gyermekek étkezési szokásairól szóló felmérést a Reveal Marketing Research piackutató cég végezte a „Plan B” Társadalmi Felelősségvállalási Egyesület és a Kaufland Románia megbízásából augusztus 25. és szeptember 5. között, 801 válaszadóból álló országos reprezentatív mintán. A hibahatás +/- 3,5%.
(Agerpres)
Jobb lenne, ha háromból hét gyermeknek jó sora lenne! (Úgy írtam, ahogy mondom)