Az év úti célja lehet több székelyföldi település
Több székelyföldi település, illetve célpont is esélyes a döntőbe kerülésre. Január ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az eredmények a Globális Levegőminőség Helyzete 2020 (State of Global Air 2020) jelentésből olvashatók ki, amelyet minden évben kiadnak, és amely a légszennyezés emberi egészségre gyakorolt hatásait vizsgálja. A tavalyi volt
az első év, amikor az újszülöttek és csecsemők halálozási statisztikáit is vizsgálták.
Azt már korábbi kutatások is bizonyították, hogy a terhes nők számára különösen veszélyes a magas szállópor-koncentráció, megnő az esélye annak, hogy a gyerekek koraszülöttek lesznek, vagy az egészségesnél kisebb súllyal jönnek a világra. A kockázat kifejezetten nagy az alacsony jövedelmű háztartásoknál.
A felnőttek számára is veszélyes a magas szállópor-koncentráció: kötik komoly neurodegeneratív betegségekhez is, amelyek a memóriazavarokkal és kognitív képességekkel állnak összefüggésben, valamint megnöveli az esélyét az olyan végzetes betegségek kialakulásának, mint az iszkémiás szívbetegség, a tüdőrák, a krónikus obtruktív tüdőbetegség, a 2-es típusú cukorbetegség vagy a sztrók.
A babák számára a legkárosabb a belső légszennyezés, ami jellemzően szegényebb környékeken fordul elő, ahol még mindig fosszilis energiahordozókkal fűtenek, főznek a lakáson belül is, és nincs megoldva megfelelő módon az elvezetés. A statisztikákból is kiderül, hogy a legnagyobb veszélyben a szub-szaharai afrikai régióban vannak a csecsemők, valamint Ázsia szegényebb részein. A korai csecsemőhalálozás majdnem kétharmada köthető a lakáson belüli levegőszennyezéshez.
Szerencsére a tendenciák azt mutatják, hogy a légszennyezés világszerte csökken, az elmúlt évtizedben a lakáson belüli szennyezés mértéke is lejjebb ment. Az utóbbihoz köthető összhalálozás tíz év alatt 23,8 százalékot esett vissza.
(24.hu)
Hát nem tudom mennyire csökkent a légszennyezés, mert én éppen az ellenkezőjét érzem.Főleg most, hogy beköszöntött a hideg.A szalmabála égetése fűtésre förtelmes bűzt áraszt, nem beszélve a műanyag palackokról de például Borosnyón éjjelente cég is égeti a hulladékot a volt gabonaraktár helyén, nagy a füst de a hivatalosságok nem veszik észre vagy nem akarják észrevenni.Pedig a hulladéktárolót is ide építették …