Igen drága vacsora volt a bitcoinnal fizetett pizza – Sebestyén Géza kriptosztorijai az MCC műhelyében
Bár a kriptovalutáknak, mint elektronikus fizetőeszközöknek, nincs se fény-, se árny...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Trade-Inn nevű kocsmában 14 ezer féle elektronikus eszközt fogadnak el, amiket később egy cég megjavít és bizonyos alkatrészeket más termékek gyártásánál például újra felhasználnak – írja az euronews.
Az egyedi ötlet úttörőnek és egyben nagyon hasznosnak számít. Az Egyesült Királyság ugyanis Európa legnagyobb elektronikai hulladéktermelője. A jelenlegi előrejelzések szerint ebben 2024-ben akár a jelenlegi világelsőt, Norvégiát is megelőzheti. A Királyi Kémiai Társaság 2019-es tanulmánya szerint a brit háztartások nagyjából 40 millió használaton kívüli készülékkel rendelkeznek.
2020-ban mintegy 420 millió mobiltelefont és egyéb hordozható elektronikus eszközt értékesítettek az EU-ban és csak a fel nem használt töltők évente akár 11.000 tonna elektromos hulladékot is jelenthetnek.
A mobiltelefonokon kívül – többek között – hűtőszekrények, vízforralók, tévék, elektronikus játékok és sporteszközök alkotják az úgynevezett e-hulladékot, amelynek mennyisége évente kétmillió tonnával nő a világon. A becslések szerint kevesebb mint 20 százalékát gyűjtik össze és hasznosítják újra.
(Napi.hu)
Jo uzlet, en is fizetnek egy hibas laptopert egy sort.