Az év úti célja lehet több székelyföldi település
Több székelyföldi település, illetve célpont is esélyes a döntőbe kerülésre. Január ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Antigone Davis globális biztonságért felelős vezető a blogbejezésében azt írta, 2006 óta rendszeresen konzultálnak szakemberekkel, akik segítségével irányelveinket, gyakorlatukat és termékeiket is úgy alakítják, hogy támogassuk azokat a felhasználókat, akik esetében az öngyilkosság és az önkárosítás kockázata jelentős.
Az ígéretek szerint hatékonyabban kezelik majd az öngyilkossággal és öncsonkítással kapcsolatos tartalmakat, ilyenek például a búcsúlevelek, szomorú tartalmak, vagy öngyilkosságról szóló hírek.
A jövőben nem lehet olyan vizuális tartalmakat megosztani, melyeken vágás látható, annak érdekében, hogy még akaratlanul se ösztönözzön a tartalom másokat is önkárosító viselkedésre, még akkor sem, ha a posztoló így kér segítséget vagy így fejezi ki magát a lelki gyógyulása útján. Továbbá az Instagramon nehezebbé tették az ilyen tartalmak böngészését, illetve a keresésben sem jelennek meg ezek az ajánlatok között.
Szigorítottak a táplálkozási zavarokkal kapcsolatos tartalmak megosztásán is. „Ennek keretében továbbra is segítő tartalmakat küldünk az olyan személyeknek, akik evészavarral vagy önkárosítással kapcsolatos tartalmakat osztanak meg. Ezt abban az esetben is megtesszük, ha az általuk posztolt tartalmat egyébként eltávolítottuk. Végül, az önkárosításból fakadó begyógyult sebekről készült vizuális tartalmak esetében a kitakarás funkció segíthet annak elkerülésében, hogy az ilyen tartalom akaratlanul is önbántalmazásra sarkalljon valakit” – írja a bejegyzésben.
Kutatóknak adtak hozzáférést a Crowd Tangle nevű közösségi médiafigyelő eszközhöz. A két kutató azt vizsgálja majd, hogyan kommunikálnak az öngyilkosságról a felhasználók, de a kutatásuk, amely a Facebookon és Instagramon való információ megosztására is kiterjed majd, előre viheti az öngyilkosság megelőzésének és a sebezhető emberek támogatásának ügyét.
2019. áprilisától a bejegyzés megjelenésééig több mint másfél millió öngyilkossággal vagy önkárosítással kapcsolatos tartalmat szűrtek ki, az esetek több mint 95%-ában ezeket még azt megelőzően, hogy egy felhasználó jelentette volna őket. Ugyanezen idő alatt az Instagramon 800 000 hasonló tartalmat távolítottak el, 77%-ot felhasználói bejelentés előtt.
(index)