Az év úti célja lehet több székelyföldi település
Több székelyföldi település, illetve célpont is esélyes a döntőbe kerülésre. Január ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Azt tanították gyerekkorunkban, hogy a bemelegítés elengedhetetlen a sportolás előtt, mert előkészíti izmainkat a terhelésre, és segít a sérülések megelőzésében. Ami még fontosabb, hogy emeli a pulzusszámot és gyorsítja a keringést, ezek szükségesek ugyanis a hatékony testmozgáshoz.
A szervezet „lehűtése” ugyanolyan fontos, mint annak bemelegítése. Ezzel megelőzhető a szédülés, segít visszaállítani a szívfrekvenciát a normális állapotba, és elkerülhető a krónikus vénás elégtelenség. Ez az állapot akkor következik be, ha a vér az ereket kitágítja egy hosszú edzés alatt, megnehezítve dolgát abban, hogy a lábakból visszajusson a szívbe – olvasható a The Guardian oldalán.
Sok edző szerint a test nyugalmi állapotának elérése 3–10 percig kellene, hogy tartson, vagy addig, amíg nem érezzük, hogy elértük azt a pontot, ami után meg is állhatunk. Az, hogy mely területekre kell a hangsúlyt fektetni a test lenyugtatása közben, attól is függ, hogy a tested mely része lett jobban igénybe véve. Például, ha a lábaiddal dolgoztál sokat, akkor az alsó végtagokat kell nyújtani vagy egy rövid sétát kell tenni.
A legjobb módja annak, hogy megmérd, eléggé lenyugodott-e a szervezeted, ha a józan eszedre hagyatkozol: ha azt érzed, hogy a pulzusod lelassult, az már elég. Ha pulzusmérőt viselsz, akkor pedig jelezni fog a szerkezet, hogy visszaállt a szívverésed a normál tartományba.
Nincs olyan kutatás, amely azt támasztaná alá, hogy az edzés utáni nyújtás enyhíti az esetleges fájdalmakat, de ha azt érzed, hogy ez abban is segít, akkor csináld. Ha tapasztalsz némi fájdalmat nyújtáskor, akkor hagyd abba! Ha a következő nap is van fájdalmad, még fontosabb, hogy legközelebb alaposan melegíts be.
(hirado.hu)
Megint egy teljesen értelmetlen, nesze semmi, fogd meg jól írás.