Gyermeki lelkek az iskolai tanácsadó szobákban: válsághelyzetek és megoldások
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környeze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szokásos mutatók mellett a csapat idén megvizsgálta a Covid életminőségre gyakorolt hatását is. Figyelembe vette még a mentális egészségtől és a társas kapcsolatoktól kezdve a munkahelyi biztonságon át egyes kormányok világjárványra adott válaszát.
Az eredményekből kiderül, melyek azok az országok, ahol nemcsak boldogságot és magas életminőséget biztosítanak a lakosoknak, hanem még a viharos járványidőszakban sem voltak híján a jólétnek.
Lehet, hogy Finnországban hideg és sötét a tél, de az északi életmód egyértelműen jól áll a finn embereknek, akik hozzájárultak ahhoz, hogy az ország a harmadik egymást követő évben is a World Happiness Report (WHR) első helyén végezzen (2017-ben ötödik lett). A 7,889-es pontszámával Finnország ismét domináns teljesítményt nyújtott, köszönhetően olyan tényezőknek, mint a társadalmi támogatottság, az egészséges életmód, a várható hosszú élettartam, a szabadság érzete, vagy a korrupcióhoz való hozzáállás.
Finnország esetében nem szabad elfelejteni a csodás természeti adottságokat sem, a hatalmas nemzeti parkokat, az ikonikus lappföldi területeket, a síközpontokat, és a több helyen felbukkanó lenyűgöző északi fényt, melyek mindegyike tesz valamennyit a boldogságérzetért.
Izland szigetország, a forrásokkal, vulkánokkal, gejzírekkel és látványos tengerparti vízesésekkel teli tájai miatt szeretik felkeresni a kalandorok. Bár az utóbbi években a turisták körében népszerű célpontnak tekinthető, de az ott élők olyan életminőséget élveznek, amely a WHR második helyéig repíti őket.
Norvégia és Svédország, valamint az európai szárazföld közötti hidat képezi Dánia, ez a vízben gazdag ország, számos bájos kis szigettel, az ikonikus Nyhavn kikötővel és a gyönyörű fővárossal, Koppenhágával. Ugyan Dánia a 2020-ban kiérdemelt második helyéről egyet visszaesett, de évek óta következetesen a világ öt legboldogabb országa között találni.
Az északi országok sorát megtörve Svájc következik, ahol a világ legszebb hegyei között fekvő festői alpesi falvak, gyönyörű tavak, síközpontok és túraútvonalak találhatóak, nem beszélve a világhírű óra- és csokoládéiparról. Svájc többek között stabilan magas GDP-vel büszkélkedhet, ami anyagi biztonságot nyújt lakosainak.
A turisták által kedvelt Holland főváros, Amszterdam csatornáiról, kerékpárosbarát utcáiról, múzeumairól és arról a házról ismert, ahol Anna Frank a második világháború alatt rejtőzködött. Amellett, hogy az ország minden évben kiemelkedően sok látogatót vonz, boldog lakosokkal rendelkezik, ami a 2021-es WHR ötödik helyére volt elég.
Magyarország a lista negyvenharmadik helyen végzett.
A skandináv nemzeteket követve kiakad a boldogságmérő a hatalmas erdőkkel és tavakkal, szépséges szigetekkel és hegyekkel megrajzolt Svédországban is. A népesség leginkább Stockholmban és a nagyobb városokban, Göteborgban vagy Malmőben koncentrálódik, az ország többek között a természethez való hozzáférést, a várható hosszú élettartamot, az erős társadalmi támogatást és a szabadságot biztosítja polgárai számára.
Németország 2020-ban még csupán a tizenhetedik helyen tanyázott, idén viszont egészen a hetedik pozícióig kúszott fel. A tanulmány szerint, amellett, hogy boldog életet biztosít, Németország leginkább a művészetekben és éjszakai életben lubickoló fővárosáról, Berlinről, valamint az évente megrendezett müncheni Oktoberfestről nevezetes.
Nem maradhat ki az északiak által uralt rangsorból Norvégia sem, amely a tavalyi ötödik és a 2019-es harmadik helye után most nyolcadikként végzett. A Svédországgal határos tengerparti ország a vikingek hazájaként ismert, tájképét fjordok, hegyek és óriási gleccserek színezik.
Új-Zéland kilencedik helyezése még dicséretesebb, ha figyelembe vesszük, hogy egyetlen nem európai országként került be a top tízbe. Évről évre erős versenyző a boldogság terén, köszönhetően (többek között) erős szociális támogatási rendszerének és alacsony disztópiaérzetének.
Különösebben nem kell bemutatni a gyönyörű hegyeiről, nagyszerű síterepeiről, vagy éppen a Bécs-vezette kiemelkedő kulturális szcénájáról nevezetes Ausztriát, amely továbbra is remekül szerepel az ország lakosságát boldoggá tevő tényezők, köztük a nagylelkűség, a GDP és a várható élettartam tekintetében.