Gyermeki lelkek az iskolai tanácsadó szobákban: válsághelyzetek és megoldások
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környeze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A műanyag élelmiszer-csomagolás volt a leggyakoribb tengerparti szemét 2018-ban – írja a National Geographic. Hozzáteszik: egymillió önkéntes tisztította a strandokat 120 országban, akik műfenyőt és egy írógépet is találtak a vizekben. Az elmúlt évtizedekben drasztikusan megnőtt az óceánokba illetve tengerekbe juttatott szemét mennyisége, aminek következtében a legszennyezettebb területeken műanyaghulladékok alkotta szeméttenger jött létre.
Egy tavaly közzétett tanulmány szerint a világ óceánfelületének 88 százalékán kimutatható a műanyagszemét.
Az Ocean Conservancy által összegyűjtött tíz leggyakoribb óceáni hulladék közül kilenc az élelmiszeriparhoz köthető. A második leggyakoribb szemétfélék az élelmiszercsomagolások voltak, és most először a műanyag villák, kések, kanalak is felkerültek a listára.
„A cigarettacsikk minden évben megnyeri a versenyt” – mondja George Leonard, az Ocean Conservancy tudósa.
Az elmúlt három évtizedben az Ocean Conservancy tisztítási projektje során a cigarettacsikk volt még az egyik leggyakoribb szemétfajta, mely szintén tartalmaz műanyagot.
Az önkéntes csapatnak 10.5 millió kilogramm szemetet sikerült összeszednie. Munkájuk során közel egymillió különálló hulladékcsoportot katalogizáltak, és számoltak meg. 69 ezer játékot, több mint 16 ezer elektromos készüléket, 643 ezer műanyag szívószálat és kiskanalat találtak az óceánokban, de begyűjtöttek egy csillárt, egy műfenyőt, egy garázskaput és egy pénztárgépet is.
(szeretlekmagyarorszag.hu)