A beoltottak lassan szenteknek minősülnek.Várom már, hogy mikor jelentik be,hogy Szent Péter is kéri az oltottsági igazolást…Higgyétek el még többen,,felvennék az oltást”!Már Böjte Csába is beállt a sorba…gondolom a gyermekek iránti szeretetből
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az Egyesült Királyságban az online randizók ezentúl kitehetik profiljukra, ha oltottak koronavírus ellen vagy támogatják a vakcinát” – írta a BBC. Azonban arra nem lesz mód, hogy igazolják a felhasználók, hogy valóban megkapták az oltást.
Olyan alkalmazások írták alá a szerződést a brit kormánnyal, mint a Tinder, Match, Hinge, Bumble, Badoo, Plenty of Fish, OurTime és a Muzmatch. Az Egyesült Államokban május óta élvezhetik ezt a lehetőséget a felhasználók.
Néhány alkalmazás még extra lehetőségeket is nyújt az oltottak számára, olyanokat, amelyeket általában az előfizető felhasználók érhetnek el, mint virtuális rózsa ajándékozása vagy a „szuperlájkok”.
A Bumble már olyan lehetőséget is kidolgozott, hogy a koronavírussal kapcsolatos preferenciákat állítsanak be a felhasználók, például hogy tartanák-e még a távolságot, maszkos vagy maszk nélküli találkozóra mennének-e, vagy mennének-e zsúfolt helyekre.
A YouGov piackutató és adatelemző cég friss felmérésében, amelyben közel ötezer, az Egyesült Királyságban élő felnőtt vett részt, a résztvevők 28 százaléka mondta, hogy nem randizna oltatlan személlyel, valamint 2 százalék mondta, hogy nem randizna olyannal, aki megkapta a vakcinát.
A kormány szerint az Egyesült Királyságban körülbelül 40 millió ember kapta meg legalább az első adag oltást.
Néhányan az adatvédelem miatt aggódnak a vakcinával kapcsolatban. Múlt hónapban a brit egészségügyi hatóság felülvizsgálta a rendszerét, miután olyan bejelentéseket kaptak, hogy alapadatok beírásával, mint a név és az irányítószám, ki lehet deríteni, hány dózist kapott valaki. Ugyanakkor a BBC megosztotta egy szakértő véleményét is, aki szerint jelen esetben az adatvédelmi kockázatok alacsonyak, mivel az oltásmatrica önkéntes, és nem kérnek semmiféle hivatalos dokumentációt róla.
(hirado.hu)
A beoltottak lassan szenteknek minősülnek.Várom már, hogy mikor jelentik be,hogy Szent Péter is kéri az oltottsági igazolást…Higgyétek el még többen,,felvennék az oltást”!Már Böjte Csába is beállt a sorba…gondolom a gyermekek iránti szeretetből
Nagy az Isten allatkertje es az a baj hogy sokan is lakjak !