Csak a jéghegy csúcsát látjuk – a legtöbb bántalmazott nő nem tud segítséget kérni
A bántalmazók elszigetelik áldozataikat ismerőseiktől, manipulálják és zsarolják őke...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár a varrott maszkok szövése kevésbé sűrű, így alapvetően nem szűrik ki az apró részecskéket a levegőből, az orrból és a szájból távozó cseppeknek útját állják. Mivel pedig a vírus cseppfertőzéssel terjed, a maszk viselésével alacsonyra csökkenthető a fertőzés kockázata. Elkészítéséhez még varrógép, sőt cérna sem feltétlenül kell.
Ahogy a videóból kiderül, elegendő hozzá két hajgumi és egy egyszerű kendő, amelyet megfelelően összehajtogatva egy olyan maszk lesz a végeredmény, amely nem csúszkál az arcon, és nem melegíti feleslegesen a nyakat. Így jobb, mintha csak simán az arca elé kötötte volna az ember a kendőt.
Szinte mindenkinek akad néhány kinyúlt, de még használható, ép anyagú pólója, amit már biztosan nem vesz fel: az ilyen ruhadarab is jó maszkalapanyag lehet, ha dupla réteget használ fel belőle a készítője. Arra viszont figyelj, hogy az anyag ép legyen, a lyukas, szétfoszlott ruha már nem alkalmas erre sem.
Ez a típus a kendős módszerhez képest annyiban macerásabb a megoldás, hogy egy vonalzóra, jelölőceruzára vagy krétára, továbbá némi vagdosásra szükség van a videóban elsőként bemutatott maszk elkészítéséhez, de azért még mindig a legegyszerűbb megoldások közé tartozik.
Bár sok interneten közzétett videóban készítenek maszkokat varrógéppel, ilyen eszköz valószínűleg nincs mindenkinek otthon. Szerencsére kézi varrással ugyanolyan mutatós darabok kreálhatók: fogj egy tűt, egy cérnát és némi maradék ruhaanyagot, és már kezdődhet is az alkotás!
Az előbbieknél persze jóval több időt és némi varrástudást igényel az ebben a videóban bemutatott maszk, varrógép viszont egyáltalán nem szükséges hozzá. Néhány órát azért kezdőknek rá kell szánnia, de akinek rááll a keze, hamar elláthatja a családot egyedi, szép maszkokkal, amelyhez akár méteráru- vagy hobbiboltokban is kaphatók aranyos és szép anyagok.
Miért jó a textilmaszk?
A textilmaszk jó választás annak, aki a hétköznapokban, például bevásárláshoz vagy közlekedési eszközökön utazva hordaná a védőfelszerelést, és nem szeretne egyszer használatos maszkokat vásárolni, választásával pedig a környezetét is kímélné. Arra viszont oda kell figyelni, hogy viselőjük mindig tiszta kézzel érintse meg az anyagot, és használat, különösen átnedvesedés után kimossa 60 fokon, mosószeres vízben.
(fem.)