Igen drága vacsora volt a bitcoinnal fizetett pizza – Sebestyén Géza kriptosztorijai az MCC műhelyében
Bár a kriptovalutáknak, mint elektronikus fizetőeszközöknek, nincs se fény-, se árny...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Akik nem jártasak a könnyűszerkezetes házak világában, azzal érvelnek, hogy nem elég tartós, amikor elkészülnek. Erre rácáfol az a tény, hogy például Norvégiában találhatóak több száz éves házak, de az Egyesült Államokban sem ritkák a több generáción át öröklődő fa, illetve OSB-ből épített könnyűszerkezetes házak. Megfelelő szakértelemmel és kiváló anyagokkal kombinálva otthonos végeredményt lehet elérni, egy energiatakarékos, modern, környezetbarát házat.
Szigetelhető-e a könnyűszerkezetes ház?
Igen. Épp ezért, aki az építésénél nem volt jelen, csak a végeredményt látja, szigetelés után meg sem mondaná, hogy könnyűszerkezetes házról van szó. A téglaházakkal egyenrangú a szigetelése, küllemre pedig éppen olyan külalakú homlokzat készíthető, amelyet a tulajdonosa megálmodott.
Helyszínen vagy telepen készülnek?
Mindkettőre van lehetőség. A kettő között annyi a különbség, hogy a helyszínen elkészített könnyűszerkezetes ház gazdaságosabb, a terület adottságaihoz lehet igazítani az elrendezést, helyiségeket, bejáratot. Annyi viszont a hátránya a telken belül felépített könnyűszerkezetes házaknak, hogy az alapanyagot, így az OSB lapokat is tüzépről szerzik be, és tárolásuk nem mindig szakszerű, ezért élettartamuk rövidebb lehet, mint a készházaké.
A készházakra jellemző, hogy standard méretezésűek, előre legyártatott lapokból állítják össze. Ezen anyagok tartósabbak, és jobban ellenállnak a természet szeszélyeinek és a tűzveszélynek is.
Mi adja a vázát?
Ezen házak alapját a faváz adja, de elterjedőben vannak a fémvázúak is. Ezek közé kerülnek a különböző vastagságban megvásárolható, külső falnak ideális, speciális OSB lapok, melyeket szigetelni éppúgy lehet, mint a felületét kezelni.
Különbözik-e a hagyományos házak építésétől?
Nem olyan sokban különbözik egy kőház és egy könnyűszerkezetes ház elkészítése, mint ahogy elsőre gondolnánk. Első feladat mindkét esetben a kimérés, majd a megfelelő alapozás. Ezt követi az alapanyagok helyszínre szállítása. Ami ezután jön, már eltérő mozzanat, mert a ház felállítása maximum 1 hetet vesz igénybe! A tető lécezése és lefedése is maximum 1 hét, de a ház méretétől függ leginkább. Ezt követi a belső falak, padlózat felállítása, alapozás, felületkezelés, elektromos és vízvezetékek elhelyezése, kimenetek kialakítása, vakolás, festés.
Összességében elmondható, hogy egy könnyűszerkezetes házat rövidebb időbe telik kialakítani, de mint minden lakóépület esetében, itt sem elhanyagolható az építésnél a precizitás, pontosság.