A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A húsvétra vásárolt gyerekjátékok, édességek és más élelmiszerek minőségére figyel a napokban a fogyasztóvédelem. A lakosság figyelmét is felhívják néhány fontos tudnivalóra: például, hogy nem mindig csoki a csokinyuszi.
Az egyik legfontosabb, hogy mindig ellenőrizett árusoktól vásároljunk élelmiszert: tojást, sonkát, bárányhúst és édességet is – hívja fel a figyelmet a fogyasztóvédelem. Mint írják, a fogyasztók mindig nézzék meg a termékek jótállási idejét, ugyanis az ellenőrök találkoztak már olyan tojásfestékkel és édességgel is, amely már évekkel ezelőtt lejárt, de a boltban megpróbálták ismét eladni.
A legnagyobb kínálat az édességekből van, már napok óta elárasztották a boltokat az ünnephez kapcsolódó figurák csoki változatai, megjelentek a nyuszik, tojások, csibék és más figurák, különböző méretben. Az árak alacsonyak, a figurák színesek, az ízvilág néha kétségbeejtő. A vásárlók nagy része nem is sejti, hogy nem igazi csokoládét vásárolt, és csak utólag lepődnek meg, hogy a szép és formás nyuszik nem krémes tejcsokoládéból, hanem kesernyés aromájú kakaómasszából készültek. Ennek oka, hogy a növényi zsír olcsóbb, mint a kakaó, így a legtöbb gyártó ezzel készíti termékeit. Ugyanakkor az uniós irányelvek megszabják, hogy mi nevezhető csokoládénak, a többi termékre csak azt lehet írni az összetevők mellett, hogy húsvéti nyuszi vagy tojásfigura. A csokoládé legfeljebb öt százalékban tartalmazhat a kakaóvajtól eltérő növényi zsiradékot, másként nem nevezhető csokoládénak, viszont a címkén jól látható helyen fel kell tüntetni az erre utaló feliratot.
A Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Hivatal vezetője, Mircea Diacon elmondta, idén is – akárcsak minden évben – ellenőrzéseket tartanak az édességet árusító üzletekben. A kereskedelmi egységeknek arra kell figyelniük, hogy az árucímkén az legyen feltüntetve, amit valóban tartalmaz a termék, és ne írjanak csokoládét, ha az édesség csak kakaóstej-bevonómasszából készült. A különbség az árakon is érződik: míg az igazi csokoládéból készült közepes méretű figura ára 4-5 lej, a nagyobbak pedig 10-12 lejért kaphatók, addig a hasonló nagyságú, de hidrogénezett növényi zsírokból és aromákból készült figurák ára legtöbb 3-4 lej.