November a vízimalmokat is képes jégbilincsbe szorítani
November: nehéz megmondani, főként megjósolni, hogy inkább őszutó vagy télelő, de az...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint augusztus 5-én, csütörtökön déltől péntek reggel 6 óráig szélviharokra és felhőszakadásokra kell számítani előbb a Bánságban, a Körösvidéken és Máramarosban, majd a délután és az éjszaka folyamán inkább Erdélyben, Olteniában, Moldvában és Munteniában. A szél akár 80-100 kilométer/órás sebességgel nyargalhat, felhőszakadások, gyakori villámlások, jégesők várhatók. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 25-30 litert négyzetméterenként, helyenként pedig a 40-60 litert is.
Péntek reggeltől az ország régióinak többségében átmeneti jelleggel fokozott lesz a légköri instabilitás.
A meteorológusok előrejelzése szerint péntek délelőtt 10 órától szombat délelőtt 10 óráig időszakosan viharokra lehet számítani az ország keleti, délkeleti részében, illetve a hegyvidéken. A lehulló csapadék mennyisége helyenként meghaladhatja a 25-40 litert négyzetméterenként.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat ugyanakkor kánikulariasztást adott ki csütörtökön az ország 12 megyéjére és Bukarestre, illetve egy másodfokú (narancssárga), hangsúlyosan kellemetlen hőérzetre vonatkozó riasztást négy megyére.
Csütörtökön nagy lesz a hőség Tulcea, Konstanca, Brăila, Ialomiţa, Buzău, Prahova, Dâmboviţa, Argeş, Vâlcea, Gorj, Mehedinţi és Dolj megyében, valamint a fővárosban. A hőmérsékleti csúcsértékek 34 és 38 Celsius-fok körül alakulnak, a hőmérséklet-páratartalom mutató meghaladja a kritikus 80-as egységet.
Szintén csütörtökön hangsúlyosan kellemetlen lesz a hőérzet az ország déli részén fekvő Olt, Teleorman, Giurgiu és Călăraşi megyében, 38-40 fok várható.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízkészültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több folyójának vízgyűjtő medencéjében; erdélyi és máramarosi folyók is érintettek.
Az előrejelzések szerint csütörtökön 12 órától pénteken 9 óráig nagy mennyiségű víz árad le a patakokon, lejtőkön és vízfolyásokon, nő a folyóvizek szintje, villámárvizek alakulhatnak ki, és a vízállás meghaladhatja a másodfokú készültségi szintet a következő folyók vízgyűjtő medencéjében: Visó, Iza, Lápos (Máramaros megye), Túr (Szatmár megye), Olt (Brassó és Szeben megye).
Emellett csütörtök déltől péntek délig elsőfokú árvízriasztás érvényes a következő folyókon: Visó, Iza, Lápos (Máramaros megye), Túr (Szatmár megye), Nagy-Szamos és mellékfolyói (Beszterce-Naszód megye), Kis-Szamos és mellékfolyói (Kolozs megye), Sebes-Körös és mellékfolyói (Kolozs és Bihar megye), Fekete-Körös és mellékfolyói (Bihar és Arad megye), Fehér-Körös és mellékfolyói (Hunyad és Arad megye), Maros és mellékfolyói (Hargita, Maros, Fehér, Szeben és Hunyad megye), Aranyos és mellékfolyói (Fehér és Kolozs megye), Temes, Pogányos, Berzava és mellékfolyói, Karas és mellékfolyói, Néra és mellékfolyói (Krassó-Szörény és Temes megye).
Az előrejelzések szerint árvízveszély van a Cserna (Gorj és Krassó-Szörény megye), Zsil (Hunyad és Gorj megye), Bodza (Brassó, Kovászna, Prahova és Buzău megye), Tatros (Hargita, Neamţ, Bákó és Vrancea megye), Beszterce (Suceava, Neamţ, Hargita és Bákó megye) folyón és az Olt mellékfolyóin (Hargita, Kovászna, Brassó, Szeben, Vâlcea és Argeş megye).
(Agerpres)