Igen drága vacsora volt a bitcoinnal fizetett pizza – Sebestyén Géza kriptosztorijai az MCC műhelyében
Bár a kriptovalutáknak, mint elektronikus fizetőeszközöknek, nincs se fény-, se árny...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kókuszolaj „színtiszta méreg” és „az egyik legjobb étel, amit ehetünk”, állítja dr. Karin Michels, a Harvard Egyetem orvosprofesszora. Michels, aki egyben a Freiburgi Egyetem daganatkutató központjának vezetője is, egy Németországban tartott előadásán beszélt a kókuszolajt övező tévhitekről.
A videó, amely több mint 400 ezer megtekintésnél jár múlt hónapi közzététele után, tovább fokozza a kókuszolaj egészségre gyakorolt hatása körüli vitát. Sokan fordultak a kókusz felé, azt remélve, hogy egészségesebb más olajoknál, azonban az Amerikai Szív Társaság azt javasolja, hogy korlátozzuk a fogyasztását.
Dr. Michels szerint a kókuszolaj károsabb a disznózsírnál is. Ennek ellenére, egy 2016-ban végzett felmérés szerint az amerikaiak 70 százaléka egészségesnek gondolja, sőt az egyik legegészségesebb olajnak tekinti. A kókuszolaj népszerűsége a 2000-es évek elején növekedett meg, miután a Columbia Egyetem két kutatása is azt mutatta ki, hogy a kókuszban található közepes láncú zsírsavak gyorsítják a zsírégetést.
Az orvosi ipar azonban nem volt meggyőzve, még a kutatás vezetője sem. Marie-Pierre St-Onge professzor a kutatásában leírta, hogy a kókusznak csupán 14 százaléka közepes láncú zsírsav, a résztvevők viszont 100 százalékot fogyasztottak.
(Daily Mail)