Az év úti célja lehet több székelyföldi település
Több székelyföldi település, illetve célpont is esélyes a döntőbe kerülésre. Január ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az elsősegély-készletben ajánlott lennie védőkesztyűnek, néhány fertőtlenítőszerben átitatott, vagy akár oxigénes vízben fertőtlenített törlőkendőnek, illetve kötszernek” – mondta el Marius Benchea, a mentőszolgálat önkéntese.
Az országban töltött nyaraláshoz személyautót ajánlanak az orvosok, nem tömegközlekedést.
Radu Crişan Dabija, tüdőgyógyász: „A repülőgép nagyon biztonságos a levegőszűrő-képessége szempontjából. Azonban ha egy tünetmentes személy is utazik a fedélzeten, aki megfertőzhet bennünket, magas a kockázat, hiszen az emberek kis távolságra ülnek egymástól”.
A tengerben vagy a medencében való fürdőzés nem lehet ártalmas, hacsak nem állunk nagyon közel egy fertőzött emberhez.
A tüdőgyógyász hozzáteszi, a fertőzés kockázata csak akkor magas, ha nagyon sok ember van a medencében.
Vannak azonban más tényezők is, amelyek tönkretehetik nyaralásunkat. Ilyen például a napégés.
Diana Cimpoeşu, SMURD koordinátor: „Amit kezdetben tehetünk, az az, ha lehűtjük az égett területet vízzel, illetve gyulladásgátlót vagy fájdalomcsillapítót veszünk be”.
Nem csak a tengeren és a strandokon, a hegyekben is várhatnak ránk kockázati tényezők.
Cimpoeşu kiemeli: „Ha kificamodik valamelyik végtagunk, akkor használjunk rugalmas kötést, és helyi gyulladásgátlót”.
Az orvosok szerint jelenleg a védekezés fő módszerei a szociális távolságtartás, a személyes higiénia és a védőmaszk használata a belső terekben.
(Digi24)