A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A meteorológiai nyilvántartások kezdete óta Romániában a legnagyobb meleget 1938-ban mérték júniusban, ekkor Oraviţán 42 Celsius-fok volt.
Nagyon meleg volt a júniusi hónap 1987-ben, 2000-ben, 2002-ben és 2007-ben is, ezekben az években a maximális hőértékek meghaladták a 33 Celsius-fokot.
A leghidegebb júniusi hőértéket 1939 június 5-éről 6-ára virradóan mérték Romániában, ekkor az Omu csúcson mínusz 12 fok volt.
Hűvös június volt az országban 1962-ben, 1977-ben és 1990-ben, ezekben az években egyes hegyvidékeken fagypont alá süllyedt a hajnali hőmérséklet.
A szakemberek szerint az év hatodik hónapjára jellemző instabil időjárást az Azori-anticiklon okozza, amely bizonyos években, amikor nedves óceáni légáramlatot szállít térségünk fölé, és itt a trópusi légáramlatokkal egyesül, rendkívül bőséges csapadékot eredményezhet.
Romániában az év legcsapadékosabb hónapja a június: az ANM 1961-2018 közötti mérései szerint csak Dobrudzsa keleti részében és Munténia keleti csücskében mérnek 50 liter csapadéknál kevesebbet négyzetméterenként ebben a hónapban, de a Bánságban, a Körösök vidékén, Olténiában és Moldva déli régióiban, mint ahogy Máramaros és Erdély bizonyos területein is 50-75 liternyi eső esik júniusban négyzetméterenként, a Kárpátok dombvidékein és a Kárpátokban pedig még ennél is több: 100-150 liter/négyzetméter.
A legbőségesebb csapadékot 2011-ben mérték az országban az év hatodik hónapjában: a Bâlea-tónál 588,4 liter eső esett négyzetméterenként. A második legcsapadékosabb június 1961 óta a tavalyi volt.
(Agerpres)