A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mert a szülőben ellenérzést, bűntudatot válthat ki az, hogy amíg ő őszinteségre törekszik a gyermekkel való kapcsolatában, és a bizalom kiépítésén fáradozik, egy ilyen dologban „kénytelen” hazudni a gyermekének, és ezzel alá is ássa a gyermekek bizalmát.
Annak ellenére, hogy a Mikulással kapcsolatos legenda részben igaz alapokon nyugszik, és több mint ezeréves, egyes kutatók szerint káros hatással lehet a gyermekre nézve. David Kyle Johnson a Pennsylvaniai Egyetem professzora szerint a mítosszal kapcsolatos hazugság gátolja a gyermek kritikus gondolkodásának fejlődését, a hiszékenységet, a naivitást erősíti, és aláássa a szülő megbízhatóságát is – írja a Psichology Today.
Ő a gyermek becsapásának nevezi azt, ha például a Mikulást vagy a manókat úgy tálaljuk a kicsiknek, hogy ezek valós, létező személyek. Ez magában foglalja a színlelést: vagyis úgy kell tenni, mintha léteznének, közben pedig nem is. De akkor mi a megoldás, mi lehet az arany középút ezzel kapcsolatban?
A filozófiaprofesszor nem ért egyet azzal, hogy a gyerekek feltétel nélkül higgyenek a nagyszakállú létezésében. Amikor a szülők elmondják nekik, hogy nincs Mikulás, aláássák a szülői bizalmat. Szerinte fontos, hogy a gyerekeknek mindig elmondják, hogy ez csak egy mese, egy aranyos történet, illetve hogy őszintén válaszoljanak a gyermek kérdéseire.
– Amikor a gyerekem négyéves volt, azt mondtam neki: elmegyünk, meglátogatjuk a Mikulást, aki egyébként egy piros jelmezbe bújt bácsi hosszú szakállal. Így a látogatás egy kellemes időtöltés, nem pedig átverés lesz – mondja.
A pszichológusok többsége azonban a mesevilág mellett teszi le a voksát. Állítják, akik mesék nélkül, a képzelet és a fantáziavilág kizárásával nőnek fel, boldogtalanabb felnőttekké válhatnak. Makai Gábor pszichológus szerint a Mikulásban való hit fontos alapköve a gyerekek jóságról való gondolkodásának, és felesleges azért aggódni, ha végül kiderül az igazság.
(femina)
Ilyen cikket!!!
Ha a 2.3.os gyerek aki még hisz a Mikulásban elolvassa,mit gondol önökről?
Sztem nincs helye ilyennek az újságban!!!
Ide pszichilógus,oda modern világ szégyelljék magukat!!!!