Az év úti célja lehet több székelyföldi település
Több székelyföldi település, illetve célpont is esélyes a döntőbe kerülésre. Január ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szakértők több mint 53 ezer dán adatait vizsgálták meg a Dán Diéta, Rák és Egészség (Danish Diet, Cancer and Health) felmérésből, ami 23 éven keresztül vizsgálta a résztvevőket.
Azok az emberek, akik a zöldségekben és gyümölcsökben megtalálható flavonoidokban gazdag étrendet követtek, sokkal kisebb eséllyel lettek később rákosak, vagy jelentkezett náluk szív- és érrendszeri betegség. Érdekes, hogy a flavonoidok jótékony hatása sokkal jobban érvényesült azoknál, akik erősen dohányoztak, vagy napi két alkoholos italnál többet fogyasztottak.
Dr. Nicola Bondonno kutató kiemelte viszont, hogy ez nem azt jelenti, hogy a flavonoidokban gazdag diéta ellensúlyozni tudja a rossz életvitelt: az igazi eredmény akkor érhető el, ha a dohányzást és a túlzott alkoholfogyasztást is mellőzzük, amelyek kifejezetten hajlamosítják az embert a rák és a szívbetegségek kialakulására.
A kutatók megállapították, hogy naponta 500 milligramm elfogyasztott flavonoid volt az a mennyiség, amikor a legalacsonyabb volt a rák és a szívbetegségek kialakulásának esélye. Fontos az is, hogy ne egy forrásból szerezzük be a vegyületet: teából, almából, áfonyából, vagy éppen brokkoliból lehet könnyedén hozzájutni.
Egyelőre nem tudni, hogy pontosan milyen folyamatok állnak a flavonoidok rákmegelőző hatásai mögött, csak az összefüggés bizonyított. A kutatók szerint köze lehet ahhoz, hogy a flavonoidok gyulladáscsökkentők és javítják az érrendszer működését, ez is lehet oka a jelenségnek.
(24.hu)
„…Egyelőre nem tudni, hogy pontosan milyen folyamatok állnak a flavonoidok rákmegelőző hatásai mögött, csak az összefüggés bizonyított. …”
Mi (emberek) nem akarjuk „hinni”, de lehetséges:
„És monda Isten: Ímé nektek adok minden maghozó füvet az egész föld szinén és minden fát, amelyen maghozó gyümölcs van; az legyen nektek eledelül.” 1 Mózes 1,29.
(Szent Biblia, azaz Istennek Ó és Új Testamentumában foglaltatott egész SZENT ÍRÁS; magyar nyelvre fordította Károli Gáspár)