A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
November eleje van, el kell kezdeni a karácsonyon gondolkodni, ha nem akarjuk, hogy az utolsó utáni pillanatban szakadjon a nyakunkba és a pénztárcánkra az ajándékok beszerezése. Ajándékot adni nem kötelesség, de jó érzés, sőt már azt is bebizonyították a kutatók, hogy az egészségünkre is jó hatással van az ajándékozás. Most pedig annak néztek utána, hogy az ajándékok csomagolása hogyan hat az örömérzetünkre.
A Journal of Consumer Psychology szaklapban megjelent tanulmány szerint nem mindegy, hogyan csomagoljuk be a karácsonyi ajándékokat, mert az is múlhat a csomagoláson, hogy mennyire örül neki, aki kapja – márpedig mi mind azt szeretnénk, ha nagyon örülnének az ajándékoknak a szeretteink.
A kutatók arra keresték a választ, hogy a csomagolás milyen hatással van az elvárásokra és az elégedettségre annál, aki kapja az ajándékot. A kutatásban részt vevőknek ugyanazt az ajándékot adták más és más csomagolásban, és a végén kiderült, hogy azoknak az ajándékoknak örültek jobban, amiket hanyagul csomagoltak be. Ebből azt a következtetést vonták le, hogy nagyobb elvárásokat szül a gyönyörű csomagolás, ami nem mindig találkozik azzal, amit a csomag rejt.
Azért még mielőtt használt újságpapírba kezdenénk csomagolni az ajándékokat, a kutatás további részét is érdemes elolvasni – azt is vizsgálták ugyanis, hogy mennyire számít az ajándékozó és az ajándékozott közötti kapcsolat a csomagolás szempontjából. Úgy tűnik, hogy kevésbé fontos kapcsolatok esetében – ha például egy kollégáról vagy a szomszéd néniről van szó – a csomagolást a kapcsolat mércéjeként értelmezték az ajándékozottak, azaz ha szépen volt becsomagolva, azt érezték, hogy ez a kapcsolat fontos az ajándékozó számára, ezért aztán jobban is örültek az ajándéknak, bármi is volt az.
Mit tanulhatunk ebből a tanulmányból? A barátok akkor örülnek a legjobban, ha béna a csomagolás, míg a lazább ismeretségeknél érdemes a tökéletességre törekedni az ajándékok csomagolásánál. Ebben a szellemben meg is nyugodhatunk: aki számít, annak elég lesz egy papírzacskóban átnyújtani az ajándékokat.
(nlc)