A mai korosztály síri csendje a legfájóbb
Téma, amiről keveset beszélünk, de a mai fiatalság mindennapjait megnehezíti, akár é...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az amerikai Nemzeti Környezetegészségügyi Intézet (NIEHS) kutatói 44 ezer, olyan 35-74 éves nőket vizsgáltak, akik rendszerint bekapcsolt tévé, vagy más élénkebb fényt kibocsátó fényforrás mellett aludtak el a hálószobában. A vizsgálat alapján ez a szokás kéz a kézben járhat a súlygyarapodással: az ötéves vizsgálat során az ilyen módon álomba szenderülő alanyok 17 százalékkal nagyobb eséllyel szedtek fel az évek alatt több mint 4,53 kilogrammot.
Az eredmények azt mutatják tehát, hogy az alvás közbeni mesterséges fénynek való kitettség növeli a súlygyarapodás kockázatát.
A jó minőségű alvás több életfunkciónk működése miatt is létfontosságú, annak hiánya számos egészségügyi problémát idézhet elő. Azt már egy ideje tudni, hogy a mesterséges fény rontja az alvásminőséget, ez az egyik oka annak is, hogy a telefonok éjszakai módjaiban a kék fényt csökkentő funkciók is helyet kapnak, de eddig még nem vizsgálták hosszabb távon azt, hogyan hat a testre alvás közben.
Malcolm von Schantz, a Surrey Egyetem professzora szerint bár elsőre furcsának tűnhet az összefüggés, van rá biológiai magyarázat.
A fény az esti órákban eltolja a biológiai óránkat. Korábbi kísérletek során az is kiderült, hogy az esti fények hatással vannak a metabolizmusra.”
A szakember szerint az új kutatás eredményei erősítik annak a tanácsnak a létjogosultságát, hogy kerüljük a kék fényt kibocsátó elektronikus eszközök használatát a hálószobában.
(24.hu)