Az év úti célja lehet több székelyföldi település
Több székelyföldi település, illetve célpont is esélyes a döntőbe kerülésre. Január ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jó házasság alapköve az egyenlőség, de a brit Bath Egyetem kutatóinak új tanulmánya alapján a férfiak rosszul viselik, ha feleségük sokat keres, és anyagilag tőlük kell függeniük – olvasható a The Independent hírei közt.
A kutatásból – melyben több mint hatezer amerikai házaspárt vizsgáltak 15 éven keresztül – kiderült, a férjek stressz-szintje csökken, ha a feleségek fizetése eléri a 40 százalékot, azonban ahogy ezt túllépi, jelentősen megemelkedik.
Joanna Syrda közgazdász szerint ez az eredmény tökéletesen tükrözi a bevett elképzelést,
miszerint egy férjnek többet kell keresnie feleségénél. A stressz komolyabb egészségügyi problémákhoz is vezethet, mint például fizikai, mentális betegségek vagy érzelmi, szociális problémák.
Érdekes módon azoknál a férfiaknál, akik annak tudatában házasodtak, hogy feleségük remekül keres, nem jelentkezett a probléma.
A tanulmányból az is kiderült, hogy 1980-ban a házas nők mindössze 13 százaléka keresett többet férjénél, míg 2017-ben ez a szám az egyharmadhoz állt közel.
Ha ez a tendencia folytatódik, komoly befolyással lehet a társadalmi normákra és a férfiasság fogalmára.
A kutatók abban is eltéréseket találtak, hogy a stressz tüneteiről hogyan beszéltek a párok – míg a férjek igyekeztek elkendőzni mentális problémáikat és jobb állapotról számoltak be, a feleségek negatívabban meséltek a férjek állapotáról.
A közgazdász szerint ez szintén arra vezethető vissza, hogy a férfiak ragaszkodnak ahhoz az elképzeléshez, hogy nem fedhetik fel mások előtt a gyengeségeiket.
(hirado.hu)