Az év úti célja lehet több székelyföldi település
Több székelyföldi település, illetve célpont is esélyes a döntőbe kerülésre. Január ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) új jelentése azt mutatja be, hogy miként alakult az utóbbi időszakban az alkoholfogyasztás az Európai Unióban, Norvégiában és Svájcban. Bár az érintett országok mind csatlakoztak az alkohol elleni akciótervhez, az elvárt eredmények elmaradtak. A program célja az lenne, hogy 2020-ig látványosan visszaszorítsák a fogyasztást.
„Az alkoholfogyasztás sok európai országban csökkent, de a korábbi javuló tendencia megállt” – mondta Dr. Jakab Zsuzsanna, a WHO regionális igazgatója. A szakértő hozzátette, a döntéshozóknak be kellene vezetniük azokat az intézkedéseket, amelyekkel köztudottan vissza lehet szorítani a fogyasztást. Ilyen többek között az árak emelése, a hozzáférhetőség csökkentése és a reklámok betiltása.
A 2010-2016-ban begyűjtött adatok alapján a 15 évesnél idősebb európaiak hetente átlagosan több mint két üveg bornak megfelelő alkoholt vesznek magukhoz, de nemcsak a rendszeres, hanem a jelentősebb egyszeri fogyasztás is probléma. Utóbbi elsősorban a Baltikumra, Csehországra és Luxemburgra jellemző.
A jelentés szerint a 2010-2016 közti időszakban évente mintegy 290 ezer ember halt meg az alkohol miatt, tehát az összes haláleset 5,5 százaléka köthető az italhoz. A fiatal felnőtteknél négyből egy halált az alkohol okoz – ide sorolták az ittas állapotban bekövetkezett baleseteket is.
(National Geographic)