A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD tanulmánya szerint szignifikáns összefüggés van az iskolák bezárása és a diákok szövegértése között. A 2018-as PISA-teszt eredményei alapján azokban az országokban, ahol az adott tanévben sok napon át szünetelt az oktatás, rosszabb eredményeket értek el a 15 éves diákok, mint ahol kevesebb volt a leállás. A nemzetközi szervezet oktatási igazgatója szeirnt azonban nem is ez a legfontosabb következmény.
Az online oktatás szocializációs hiányhoz vezet a gyermekek körében, ahogy az egyre súlyosabb eszközfüggőség is.
„A szülők és a pedagógusok korábban megpróbálták visszafogni a gyerekek hozzáférését a táblagépekhez, mobiltelefonokhoz és egyéb digitális eszközökhöz, de a jelenlegi helyzetben ez teljességgel irányíthatatlannál vált. Az online térbe terelt oktatás és a tanórán kívüli tevékenységek miatt most már folyamatosan az interneten lógnak, és azt sem tudjuk, hogy milyen oldalakon” – mondta Maria Rousszohadzákisz görög beszédpatológus.
Az Euronews athéni tudósítójának beszámolója szerint az oktatási, szociális és pszichológia következményeken túl a gyerekek látásproblémáit is kezdik összefüggésbe hozni a kiterjedt képernyő-használattal. A szakértők abban bizakodnak, hogy a védőoltások révén a következő tanévben már kevesebb szükség lesz a távoktatásra.
(euronews)
A spanyolviasz felfedezése.