Pontosan a te korodban volt (gondolom 89 elott) „lightos” az eretsegi,akkor sikerult boldognak,boldogtalannak ,most pedig 10-15 %-nak,ha sikerul. Es a mai fiatalok sem hulyebbek hidd el…
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Leedsi Egyetem kutatóinak tanulmányában a szerzők rámutattak, hogy először bizonyították a reggeli elfogyasztása és az alapszintű középiskolai érettségi (General Certificate of Secondary Education, GCSE) eredményei közötti összefüggést. A kutatás kimutatta, hogy a nap első étkezésének kihagyása miatt a tanulók kimutathatóan rosszabbul teljesítettek a vizsgákon, mint ha reggeliztek volna. A kapcsolat akkor is igazolható volt, ha figyelembe vettek olyan más, az iskolai teljesítményre hatással bíró faktorokat is, mint a tanulók társadalmi-gazdasági helyezte.
A Frontiers in Public Health folyóiratban publikált dolgozat vezető szerzője, Katie Adolphus, a Leedsi Egyetem pszichológiai karának tudósa kiemelte: „a tanulmány rámutat, hogy a középiskolások hátrányba kerülnek, ha nem fogyasztják el a reggelijüket, ami táplálja az agyukat egy iskolai nap kezdetén”.
A kutató hangsúlyozta, hogy Nagy-Britanniában egyre nagyobb gondot jelent az élelmiszerszegénység, a becslések szerint naponta félmillió gyerek érkezik éhesen az iskolába. Korábbi tanulmányok már bizonyították, hogy a reggelizés pozitív hatással van a gyerekek kognitív képességeire.
A kutatásban nyugat-yorkshire-i iskolák és középiskolák 294 diákja vett részt. Kiderült, hogy 29 százalékuk ritkán vagy soha nem reggelizik iskolai napokon, 18 százalék alkalmanként reggelizik, 53 százalék pedig gyakran étkezik reggel.
A tanulmány szerint azok, akik ritkán reggeliztek, minden vizsgájukon mintegy ötödével kevesebb pontszámot kaptak, összehasonlítva azokkal, akik rendszeresen reggeliztek. A reggelit kihagyók összteljesítménye az iskolában csaknem két osztályzattal rosszabb volt, az olyan szempontokat is belekalkulálva, mint a társadalmi-gazdasági helyzetet, az etnikai csoport, az életkor, a nem és a testtömegindex.
A tanulmányt ismertető BBC News cikke szerint a brit oktatási hivatal több olyan közhasznú szervezetet is támogat, amelyek Anglia szegényebb vidékein több mint 1800 iskolát látnak el ingyenes reggelivel. Az egyik ilyen szervezet, a Magic Breakfast további 480 brit iskolában biztosít reggelit a gyerekeknek. A szervezet arra szólította fel a törvényhozást, hogy vezesse be a reggelizést az iskolákban.
(MTI)
Pontosan a te korodban volt (gondolom 89 elott) „lightos” az eretsegi,akkor sikerult boldognak,boldogtalannak ,most pedig 10-15 %-nak,ha sikerul. Es a mai fiatalok sem hulyebbek hidd el…
Pontosan ’89 előtt nem volt „lightos” az érettségi: sőt, még választási lehetőség sem volt annyi, mint most. Magyar, román, választható a matek vagy fizika volt alapból, esetleg kémia vagy biológia volt választható még, de nem mindenütt, hanem csak pl. a fizika-kémia vagy a biosz-kémia osztályokban. Szaklíceumokban (a lenézett szaklíceumokban) ehhez jött még egy elméleti és gyakorlati vizsga szaktantárgyakból + a szakdolgozat megvédése. Mint az igyetemen!
A mai rongyos térgyűek ugyanúgy elvéreztek volna azon is, mint manapság.
13.12 ÉRETTSÉGI! Kisokos,könnyű volt,de megtanultunk írni,olvasni,gondolkodni nem mint egyesek!
Ja ja ..es sokra mentetek vele:))
Savanyó a szöllő, ugye, hej!
Most akkor dondsd el konnyu volt vagy nem volt konnyu? lightos volt vagy nem?
nyoc van kilenc elot mindkinek sikerut a zeretcsegy,meg ne kem es. A zegytemre nem tutam meni met ne vot proteckiom saly -nos.
Hát igen, jó is a reggeli, de amikor hajnali hatkor kellett dönteni, hogy inkább tíz perc alvás, vagy annyival hamarabb felkelek, hogy egyek… Minden délután fél ötre értünk haza, s akkor még ugye nem ilyen lightos volt az érettségi, mint mostanában, tehát kellett nyomni a tanulást is… Szóval igen, a brit tudósoknak igazuk van. De nem gondolom, hogy ezen múlt az érettségi jegyünk (a nem lightos korban 9,30-cal érettségiztem).