Egy hónapnyi utazás, avagy megtapasztalni, hogy milyen is Görögország biciklivel
Bocskai Csaba informatikus már középiskolás korában célul tűzte ki, hogy legyalogol ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mi a közös a gyorséttermekben, azon túl, hogy az ott kínált ételek nem tartoznak a legegészségesebbek közé? A válasz: túlnyomó többségük ugyanazt a sárga színárnyalatot használja a logójában, ennek pedig komoly pszichológiai oka van.
Nikki Hesford angliai marketing tanácsadó szerint a színeknek kulcsszerepük van abban, hogy mit találunk vonzónak vagy éppen taszítónak. A sárga szín melegséget és kényelmet sugároz, ezért is található meg olyan, nálunk is elérhető étteremláncok logójában, mint a McDonald’s, a Burger King, a Subway, a Pizza Hut vagy a Taco Bell.
A sárga mellett gyakran megjelenik a piros szín is, ami a marketing szakemberek szerint éhessé és impulzívvá tesz minket. Többek között ezt a színkombinációt használja a McDonald’s, a Burger King vagy a Pizza Hut is. A piros és a sárga szín együttes használatát „Ketchup és mustár elméletnek” nevezik, mivel ennek a két színnek a párosításával arra ösztönöznek minket, vásárlókat, hogy megálljunk és vegyünk valami harapnivalót – állítják a szakemberek.
Egy márka számára a megfelelő színek kiválasztása fontos feladat. Kutatások szerint mindössze 90 másodpercre van szükségünk, hogy véleményt formáljunk egy márkáról, ebben a döntésben pedig legnagyobb szerepük a színeknek van.
Hesford szerint a marketing lényege, hogy érzelmi kapcsolat teremtsen az emberekkel. Ennek érdekében a cégek történeteket alkotnak, illetve próbálnak a vágyainkra, álmainkra és bizonytalanságainkra hatni. A színeknek vezető szerepük van ebben a folyamatban, azáltal, ahogy tudat alatt feldolgozzuk őket. Akár észrevesszük, akár nem, a színek mindig másodlagos jelentést hordoznak, amelyek alapján azonnali döntéseket hozunk.
(Daily Mail)