A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A rovat mottóját Hamvas Bélától kölcsönöztem, akinek A bor filozófiája című munkája örökbecsű, egyedi alkotás, megannyi frappáns meglátással és megfogalmazással. E rovatban gyakran találkozhatnak majd gondolataival, akárcsak Márai Sándor és Alkonyi László eszmefuttatásaival. Mert a bor nem elsősorban alkoholos ital, a bor szakrális entitás, a Fennvaló és a borász együttműködéséből született üzenet a kortársaknak és a jövőnek, életfilozófia, költészet és folyékony szerelem.
Egy kiemelkedő borkóstoló alkalmával, a Millenniumi Pannon Borklub egyik összejövetelén, Árvay János, a 2003-as Év Bortermelője, aki Gere Attilával, a talán legnevesebb vörösborkészítő borásszal közösen mutatta be csodás nedűit, elmesélte, hogy egy jóbarátja kibontott (véletlenül) egy 1848-as évjáratú tokaji aszút, amit összekóstoltak az ő legfrissebb aszújával, s a két bornak azonos volt az üzenete. Igen, így fogalmazott akkor Árvay János.
Gondoljunk bele: egy kortársunk gyönyörködhetett egy olyan bor illatában és ízében, melyhez szüretelt szőlő akkor termett, amikor még nem dőlt el a magyar forradalom és szabadságharc sorsa.
Merüljünk hát el a magyar borok adta gyönyörűségben, ha csak tehetjük, vásároljunk és igyunk magyar bort, legyen az tokaji, egri, balatoni, alföldi, délpannon, felvidéki, délvidéki, partiumi, vagy erdélyi.
Hiszen mi fejezheti ki jobban és egyértelműbben a Kárpát medencei magyar összetartozást, mint a magyar bor?