Évente több mint 236 ezren vesztik életüket ilyen módon – figyelmeztetett az ENSZ szakosított szervezete. Hozzátette, hogy a szervezetek, a kormányok, de az egyes emberek is kipróbált módszerekkel tudnak tenni a magas halálozási számok ellen.
A WHO rávilágított arra, hogy a vízbefúlás a gyermekek és serdülők körében a leggyakoribb baleseti halálok. Az ilyen halálesetek több mint 90 százaléka az alacsony és közepes jövedelmű országokban történik, gyakran olyan mindennapos tevékenységek során, mint a fürdőzés, a vízhordás, a csónakázás vagy a halászat. Számos incidens a szélsőséges időjárási jelenségek számlájára, mint például a monszuneső, írható.
„A legtöbb ilyen halálesetet meg lehetne akadályozni kipróbált és költséghatékony intézkedésekkel” – hangsúlyozta Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz. Ezzel összefüggésben a WHO főigazgatója a teljesség igénye nélkül a vízbeesést megelőzni hivatott fizikai akadályokat, a mentési technikák elsajátítását, a gyermekek úszásoktatását és napközi felügyeletét, a vízisportok esetében a biztonsági előírások betartását, valamint az árvízhelyzetek kezelését említette.
A WHO mindemellett felszólította az embereket, hogy járjanak úszásoktatásra, a biztonsági fogásokat pedig osszák meg rokonaikkal és barátaikkal.
(MTI)
Nahat, micsoda tragedia ! Akkor rendelje el a WHO, hogy holnaptol kezdve csak uszogumival lehet kimenni a lakasbol ! Es akinek nincs uszogumija, annak majd jo borsos buntetest kell adni. Hat ilyet megsem lehet csinalni, hogy ennyi ember belefulljon a vizbe ilyen szarazsag idejen, amikor mar sem a folyokban, sem a tavakban nincs viz ! Na gyorsan intezkedni kell WHO, amig meg nem keso !