A szenvedélybetegség nem tabu: jobb felkészülni az ünnepi időszakra
Az ünnepek felerősítik az érzelmeket: míg egyesek számára a lelki feltöltődést, megh...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az iskolakezdés ugyancsak nagy fordulat a rengeteg elvárással, a tanórákkal, tanárokkal, a bonyolult számokkal és betűkkel. Nem minden gyerek kezdi vidám kíváncsisággal a sulit, és ha nehezen oldódik, nehezen barátkozik, az tovább erősíti az iskolával szembeni ellenérzéseket. Amikor egy buffaloi anya, Debbie Rutkowski a gyereknevelésnek ezekkel a változásokkal tarkított szakaszába ért kisfiával, Nathannel, úttörő ötlet pattant ki a fejéből: zsebszülőt készített neki.
Nathan nem rajongott a gondolatért, hogy óvodás lesz. Már előre félt, izgult, és sírdogált, hogy nem akar oda menni. Mivel azonban ez a dolgok rendje, nem volt választása, Debbie viszont segíteni akart neki megbarátkozni a helyzettel.
– Először az jutott eszembe, adok neki egy fotót magamról vagy aprócska tárgyat, ami az enyém, és amit magával tud vinni, hogy a nap során erőt adjon neki. Miközben nyugtatgattam, körbe-körbe szaladgáltam a házban lehetőségeket keresve – emlékezett vissza az anya.
Akkor jött az ötlet, hogy pár gyöngyből elkészítse saját miniatűr mását. Rácsatolta a fiú övtartójára egy karikával, és a zsebébe csúsztatta a figurát.
– Mivel nem vihetnek játékot az oviba, ez a mini gyöngyfigura épp megfelelő volt, hogy mégis több tonnányi szeretetet adjon Nathannek napközben – folytatta Debbie.
A fiú attól a naptól fogva egy éven át úgy járt óvodába, hogy magával vitte az anyukája kicsi figuráját. Lassan eljött az idő, hogy nem volt rá többé szükség, de addig nagyon sokat segített a gyereknek.
Látván azt, fiának mennyit segített a kis figura, Debbie-nek eszébe jutott, hogy más gyerekeknek is készíthetne ilyeneket az ő szüleik mintájára. Vállalkozása, a Pocket People, azaz Zseb-emberek, nagy sikert aratott.
Gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt elkészíti szeretteik miniatűr, gyöngyökbe álmodott verzióját. Nem csak a szülők jelenlétének és közelségének pótlására készít figurákat, de bárkiére, aki közel áll az emberhez, és nem lehet ott.
(Femina.hu)