Mi a helyes szám?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A romániai háztartásokban az egy főre eső havi átlagbevétel 2068 lej volt, a költségek átlagos összege fejenként 1733 lej volt.
Városon az egy főre jutó havi átlagjövedelem 2508,89 lej volt, falun pedig 1551,56 lej.
Az INS adatai szerint a pénzjövedelem háztartásonként átlagban havi 4961 lejt tett ki (személyenként 1934 lej), a természetbeni jövedelem pedig havi 341 lejt (133 lej személyenként). Városon az összbevétel 96,3%-át a pénzjövedelem tette ki, vidéken ez az arány 88,4%-os volt.
A bérek és az ezekhez kapcsolható juttatások tették ki a háztartások havi bevételének 68,9%-át. Emellett 18,9%-ot tettek ki többek között a különböző szolgáltatásokért kapott jövedelmek, 2,1%-ot a független tevékenységekből származó bevételek, 1,9%-ot a mezőgazdasági tevékenységből származó jövedelmek, 6,4%-ot a természetbeni jövedelmek (ebből 5,3%-ot tesznek ki a saját fogyasztásra megtermelt élelmiszerek).
Az INS szerint a saját fogyasztásra megtermelt élelmiszerek havi értéke a jövedelem 2,4%-át tette ki a városi háztartásokban és 10,9%-át a vidéki háztartásokban.
A háztartási kiadások főbb tételei a következők: élelmiszerek, nem élelmiszeripari termékek, szolgáltatások, társadalombiztosítások, adók és illetékek, a mezőgazdasági termeléshez szükséges eszközök és anyagok megvásárlása.
2020. harmadik negyedévében az élelmiszerekre és nem alkoholtartalmú italokra költött összegek a háztartások havi fogyasztásának 33,5%-át tették ki átlagban. A második helyen, 14,6%-kal a lakás fenntartásához – például víz- és energiaszolgáltatás számlái – szükséges költségek állnak, a harmadik helyen, 8,6%-kal, pedig az alkoholtartalmú italokra és dohányra kiadott költségek.
(Agerpres)
Mi a helyes szám?
Na ezt, hogy totozták ki nem tudom de, hogy a valóságban nem igy van az hót biztos.
Ez kizárt dolog, mert nem tudom. (C) Polgár Jenő
Persze hogy téves. Valakiket megfizetnek, hogy direkt téves adatokat tegyenek közzé. Az átlagjövedelem egy háztartásban valahol 1500 lej körül van. Ha van annyi is. Ezt szégyellik közzétenni.(mi pld. vagyunk négyen: én, a férjem s két gyermek.Keresünk összesen négyezer lejt. Azt oszd el négyfelé. Ezer lej az átlag, s ez még jónak mondható) Ötezer lej?? Hajj te oda!
Anélkül, hogy komolyabban utánanéznék, a hír alapján a háztartást két vagy három személyre számolták. A háztartások átlagjövedelme 5302 lej, az egy főre jutó átlagnak pedig 2068 lejt ír. Kettőt elosztva, háztartásonként 2,5 főt kapunk. Így már elképzelhetőbb, mert azért az 5302 lej/háztartás nem annyira elrugaszkodott. Igen, van akinek ez csak 2000 és van akinek 22000.
Hat ha csak az ember dogozik s az asszony nem,akkor fele jon ki.
Jöjjenek hozzánk és találják meg, melyik fiókba rejtettünk havonta több mint ezer hatszáz lejt, szívesen elköltenénk.
Mi nem vagyunk egy romániai háztartás, messze vagyunk attól.
Ez egy téves adat.