Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az államháztartási deficit ezzel alacsonyabb lett a 2018 elején kitűzött 2,97 százalékos célértéknél.
Az államháztartás bevételei 17,2 százalékkal nőttek, így a bevételek a GDP 31,1 százalékát tették ki a tavalyelőtti 29,4 százalékhoz képest.
A társadalombiztosítási járulékokból származó bevételek 36,8 százalékkal, az áfabevételek 11,3 százalékkal nőttek, a jövedéki adóból 7,2 százalékkal több folyt be az államkasszába. Ugyanakkor a személyi jövedelemadóból származó bevételek 24,8 százalékkal csökkentek, miután tavaly január 1-től a személyi jövedelemadót 16 százalékról 10 százalékra mérsékelték.
A kiadások 16,8 százalékkal haladták meg az előző évit, a legnagyobb növekedés a személyi kiadások mutatták 23,7 százalékkal a közalkalmazottaknak megítélt béremelések miatt. A szociális kiadások is 9,5 százalékkal emelkedtek, ami főként a nyugdíjak tavaly júliustól érvényes 9 százalékos emelésével magyarázható.
Közberuházásokra tavaly 34,2 milliárd lejt (7,1 milliárd euró) költöttek, ami csaknem 28 százalékkal több, mint 2017-ben.
Eugen Teodorovici pénzügyminiszter az év elején elmondta, hogy az idei költségvetést 2,5 százalékos államháztartási hiánnyal tervezik. A román kormány várhatóan a héten fogadja el az idei állami büdzsétervezetet.
Korábban az Európai Bizottság és a Nemzetközi Valutaalap arra figyelmeztette Bukarestet, hogy tavaly a román államháztartási hiány meghaladhatja a 3 százalékot.
(MTI)