Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A legjobban ezúttal is az IT-szektorban lehetett keresni, itt a nettó átlagbér elérte a 7910 lejt, a legkevesebbet, átlagban 1687 lejt, a vendéglátóiparban dolgozók vihettek haza.
Az INS rámutat, elsősorban azért nőtt az átlagbér júliusban júniushoz képest, mert a lazító intézkedések bevezetése nyomán számos vállalat újrakezdte a tevékenységet, újraindította a termelést, vagy nagyobb bevételekhez jutott, illetve több helyen adtak különböző prémiumokat, szabadságpénzeket, tizenharmadik fizetést. A statisztikán javított az is, hogy számos vállalatnál elbocsátottak az átlagfizetésnél alacsonyabb bérért dolgozó személyeket.
A legnagyobb mértékben – 46%-kal – a járatok újraindulásának okán, a légiközlekedésben nőtt az átlagbér.
Bizonyos gazdasági ágazatokban csökkent a nettó átlagbér, mert a múlt hónapban adtak prémiumot, vagy az átlagbér alatti fizetéssel alkalmaztak személyzetet.
A legnagyobb mértékben, 10,5%-kal a szerkesztési tevékenységekben; 4,5% és 7% között a nyomtatás és sokszorosítása , illetve a számítógépek, valamint az elektronikai és optikai termékek gyártása területén csökkent az átlagbér.
Az állami szektorban a legnagyobb bérnövekedést a tanügyben (+7,7%) regisztrálták, majd a közigazgatás (+2,3%) és a szociális szolgáltatások (+2,2%) következnek, leginkább vakációs jegyeknek betudhatóan.
(Agerpres)