Akkor mi az átlagon alul vagyunk, 3870 lej futott be, és átlagban30-40 lej maradt a következő bérig. Keményen takarékosok vagyunk mind a hárman. Érdekes lenne megtudni az egy főre, egy családra jutó kulcsokat. Szünet nélkül lazán hazudnak.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A romániai háztartások szintjén a havi átlagos összjövedelem egy főre vonatkoztatva 1.838 lej volt, az átlagos kiadások pedig 1.562 lejt tettek ki fejenként.
Az idézett forrás szerint a pénzbevételek háztartásonként átlagosan havi 4.390 lejt (személyenként havi 1.694 lejt) tettek ki, a természetbeni bevételek pedig háztartásonként havi 375 lejre (145 lej/fő) rúgtak. A fizetés és egyéb kapcsolódó jövedelmek képezték a háztartások legfontosabb jövedelemforrását (a háztartások teljes jövedelmének 68,1%-át).
Az INS szerint, a lakhely befolyásolja a szintbeli különbségeket, különösen a háztartások jövedelmi struktúráját a városi és vidéki térségek tekintetében.
A statisztikai adatok szerint a háztartásokban felmerült kiadások rendeltetése az élelmiszerek, a nem élelmiszer-ipari termékek beszerzése, szolgáltatások árának kiegyenlítése, a befizetett adók és társadalombiztosítási járulékok, valamint a háztartási termeléshez kapcsolódó egyes igények fedezése (állatok és baromfik takarmányozása, esetleges munkaerő fizetése, vetőmagok beszerzése, állatorvosi szolgáltatások stb.).
A házak vásárlására vagy építésre, a háztartási termeléshez szükséges földterület és berendezések beszerzésére, részvények vásárlására stb. fordított beruházások kis részét képviselik a háztartások összes költségeinek (csak 0,8%-át).
Az INS megemlíti, hogy a lakókörnyezet meghatározza a sajátos fogyasztási kiadások mennyiségének és szerkezetének bizonyos sajátosságait.
A fogyasztási kiadások szerinti szokásos osztályozás (COICOP) értelmében az élelmiszerek és alkoholmentes italok 2019 második negyedévében átlagosan a háztartások fogyasztásának 34,2%-át tették ki.
Az összes bevétel tartalmazza a különféle forrásokból származó pénzbevételek teljes összegét, amelyek visszatérítésére nincs kötelezettség, valamint a természetbeni bevételeket (lejben becsülve).
Az összes kiadás magában foglalja az összes pénzköltséget, tekintet nélkül rendeltetésére, és a háztartások saját forrásaiból származó fogyasztás értékére.
(Agerpres)
Akkor mi az átlagon alul vagyunk, 3870 lej futott be, és átlagban30-40 lej maradt a következő bérig. Keményen takarékosok vagyunk mind a hárman. Érdekes lenne megtudni az egy főre, egy családra jutó kulcsokat. Szünet nélkül lazán hazudnak.
Mindent tudnak, akkor pontosan hányan vagyunk ebben a tetves országban?!