Vannak megyék, ahol léteznek magas technológiájú iparágak. Ott a fizetés is magas. Nem minden megye él asztalosműhelyekből és kürtőskalács gyártásból.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A legnagyobb nettó átlagbért – 16.085 lejt – a koksztermék-előállító és a kőaolajfeldolgozó ágazatban jegyezték, a legkisebbet – 2233 lejt – pedig a vendéglátóiparban.
A közalkalmazotti szférában is nőtt szeptemberben a nettó átlagbér augusztushoz képest: a tanügyben a tanévkezdéssel összefüggésben 8,8 százalékkal, a közigazgatásban 1 százalékkal. Az egészségügyben és szociális ellátásban 0,4 százalékkal.csökkent a nettó átlagfizetés.
Az INS közlése szerint az előző év azonos hónapjához képest 13,8 százalékkal nőtt a nettó átlagbér.
A reálbér 2022 szeptemberében 1,8 százalékkal csökkent 2021 szeptemberéhez és 0,5 százalékkal idén augusztushoz képest. A reálbérnövekedés 1990 októberéhez viszonyítva 219 százalékos volt, 0,9 százalékponttal nagyobb, mint augusztusban.
forrás: Agerpres
fotó: Gecse Noémi
Vannak megyék, ahol léteznek magas technológiájú iparágak. Ott a fizetés is magas. Nem minden megye él asztalosműhelyekből és kürtőskalács gyártásból.
Unom ezt a magánszférát!!!! Normális, hogy legalább 2x annyit keressen 1 mérnök, mint 1 munkás!!!! Állami „szférában” környékünken nem sok emberke keres 4.000 fölött!
Számoljanak egyet a magánszférában dolgozokra külön és az állami dolgozokra kulon, mert igy nagyon nem valós a kép. Hiába ennyi, ha a munkás emberek a létminimum alatt élnek!