Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jegybank kormányzója, Mugur Isărescu hétfői ismertetőjében hangsúlyozta, az inflációs előrejelzéseket nem úgy kell értelmezni, hogy mostantól kezdve év végéig 5,6 százalékkal nőnek a fogyasztói árak.
„Ez nem így van. Az infláció szintje már most 5 százalék körüli, jelenleg inkább az áremelkedés ütemének csökkenése figyelhető meg – természetesen a monetáris politikai intézkedések révén is -, és az a törekvésünk, hogy az év végéig 5-5,5 százalék között tartsuk a pénzromlást” – fogalmazott Isărescu.
A BNR korábbi előrejelzésében erre az évre 1,5 százalékponttal, jövő év végére 0,4 százalékponttal kisebb inflációt valószínűsített.
Isărescu rámutatott, mindezzel „nem vagyunk egyedül” a világon, szerinte a jegybank prognózisa korántsem „apokaliptikus”. Példaként hozta fel, hogy az Egyesült Államokban 5,4 százalékos, Magyarországon 5,3 százalék körüli, Lengyelországban 5 százalékos, az árstabilitásról és az alacsony inflációról híres Németországban pedig 3,1 százalékos inflációt jegyeznek, amire nem volt példa a második világháborút követő időszakban.
A lej euróval szembeni erősödésének hátterében az áll, hogy az elmúlt napokban a gabonakereskedők valutaeladásokkal megnövelték a román fizetőeszköz iránti keresletet – jelentette ki Mugur Isărescu.
A Román Nemzeti Bank (BNR) vezetője szerint a lej erősödése időszakos, „nyári” jelenség. Magyarázata szerinte az, hogy idén jó volt a gabonatermés, amiből a kereskedők nagy mennyiséget vásárolnak fel. Ehhez lejre van szükségük, ezért valutát adnak el. „Ez növelte az eurókínálatot a pénzpiacon” – mondta Isărescu.
A kormányzó emlékeztetett, hogy jelenleg a valutaváltók a korábbi gyakorlattól eltérően a BNR hivatalos árfolyama alatti áron kínálják az eurót. „Nem tudom, meddig tart a lej erősödése, de bizonyítja, hogy mennyire kockázatosak azok a prognózisok, amelyek szerint az árfolyam maholnap eléri az 5 lejt. Mi az infláció féken tartásában vagyunk érdekeltek” – jelentette ki Isărescu.
A román fizetőeszköz hétfőn erősödött az euróhoz képest. A BNR hétfői árfolyama szerint egy euró 4,9131 lejt ért, 0,14 banival (0,03 százalékkal) kevesebbet, mint az előző hivatalos árfolyamon.
(Agerpres)