Háztartások. Átlag. Ennyi.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A lakosság havi összkiadása 2022 második negyedében átlagosan 5375 lej volt háztartásonként (személyenként 2137 lej), és a teljes jövedelem 86,1 százalékát tette ki.
Az INS adatai szerint a pénzbeli jövedelem háztartásonként átlagosan havi 5853 lejt (személyenként 2327 lejt), a természetbeni jövedelem pedig háztartásonként havi 388 lejt (személyenként 154 lejt) tett ki.
A bérek és a hozzájuk kapcsolódó egyéb jövedelmek képezték a legfontosabb jövedelemforrást, a háztartások összes jövedelmének 67,6 százalékát.
Emellett a szociális ellátásokból származó jövedelem (19,6 százalék), az egyéni, nem mezőgazdasági tevékenységekből származó jövedelem (2,2%), a mezőgazdaságból származó jövedelem (2,1%), valamint a természetbeni jövedelem (6,2%) – elsősorban a saját erőből előállított élelmiszerek értéke (5,2%), a vagyon és az eszközök értékesítése (1,3%) is hozzájárult a háztartások teljes jövedelméhez.
Az INS arra is rávilágít, hogy a lakóhely (város vagy vidék) a jövedelmek szintjét és struktúráját is befolyásolja.
A háztartások kiadásainak szerkezetét illetően a legjelentősebb tételeket az élelmiszerek és nem élelmiszer jellegű termékek, illetve szolgáltatások vásárlása, az adók és illetékek befizetése, valamint a háztartások működésével kapcsolatos kiadások (takarmányok, a háztartási termeléshez szükséges munkaerő, vetőmagok, állategészségügyi szolgáltatások) képezték.
A lakásvásárlás vagy -építés, termőföldvásárlás, egyéb nagyobb beruházás, részvényvásárlás átlagosan csak a kiadások 0,8 százalékát tette ki. Az élelem és nem alkoholos italok vásárlásával járó költségek az összkiadások 35,1 százalékát képezték.
(forrás: Agerpres, fotó: Gábos Albin)
Háztartások. Átlag. Ennyi.
Ez egy nagy HAZUGSAG!!!!!!!!!!!!!
Honnan tudja?
Melyik országban számolnak lejben, de mennyivel osztottak azelőtt?
Nem jól számol a statisztikai hivatal, mert a felső tízezer hatalmas fizetését ki kellene hagyni, s akkor meglátjuk, mennyi is az átlag, s vajon hányan élnek mélyszegénységben, hogy még a mindennapi kenyér beszerzése is kérdéses. Az ilyen statisztikákkal félrevezetik a közvéleményt!
Miért is kell kihagyni az átlagból a nagy fizetéseket? Ha kihagyjuk akkor az eredmény már nem az átlagfizetés lesz.
Ha ezt – azt kihagyjuk a számításból, az már nem átlag, kedves uram.
Mennnnnyyyyyiiiiiiiiiiiiiiii?