Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A hazai cégek akár 35 százalékkal csökkenthetik adminisztrációs kiadásaikat és növelhetik hatékonyságukat, ha a jelenlegi papíralapú ügyintézésüket kiváltják digitális megoldásokkal és emberi munkavégzés helyett automatizálnak egyes folyamatokat, hívják fel a figyelmet szakemberek. A koronavírus-járvány elindított egy kényszerdigitalizációt, de a jelenlegi emelkedő infláció, az elszabaduló energiaárak és az adótörvénykönyv közelmúltbeli változásai arra ösztönzik a hazai vállalkozókat, hogy beruházzanak saját ágazatukra szabott szoftvermegoldásokba, hogy csökkentsék kiadásaikat és növeljék hatékonyságukat. Ehhez a papírmentességen és a munkavállalók digitális felkészültségének növelésén át vezet az út.
Egy friss jelentés szerint idén január és szeptember 30. között százalékkal nőtt meg a kereslet a szoftvermegoldások iránt az előző év azonos időszakához képest. A NextUp üzleti szoftvercég adatai szerint a romániai cégek 1000 és 8000 euró közötti összeget fektetnek be a teljes vállalatirányítási megoldásba – ERP-rendszerbe, amely képes összehangolni a cég pénzügyeit, könyvelését, HR, IT, logisztika és készletkezelését, és felgyorsítja az egyes részlegek közötti kommunikációt. Emellett munkafolyamatok automatizálásával átveszik a kézi feladatokat az alkalmazottaktól, ezáltal humánerőforráson spórolnak, illetve felhőalapú szoftverekkel oldják meg a bérszámfejtést és dokumentumkezelést.
Roxana Epure, a NextUp ügyvezetője szerint a cégvezetők egyre inkább érdekeltek a saját iparágukra jellemző, a cég igényeire, a saját műveletekhez kifejlesztett informatikai rendszerek iránt. Az ilyen testre szabott szoftveres megoldások iránt idén 30%-kal nőtt a kereslet. Ugyanakkor a romániai vállalatok egyre nagyobb mértékben fektetnek be alkalmazottaik digitális készségeinek növelésébe, a bevezetett ERP- és bérszámfejtő szoftverek használatának megtanítására, így tavalyhoz képest idén 50 százalékkal nőtt a személyre szabott speciális képzések iránti kereslet.
A szakember úgy véli, hogy a költségek csökkentésének és a pénzforgalom biztosításának célja arra készteti a hazai vállalkozókat, hogy minden eddiginél többet fektessenek be az automatizálásba és a digitalizálásba és az alkalmazottaik digitális készségeinek növelésébe. Romániában várhatóan gyorsabb lesz a digitalizáció üteme, mint más európai országokban, mivel nálunk nagyon alacsony a digitalizáció szintje a vállalatok és a közintézmények körében. Románia a 25. helyen áll az EU-ban a digitális technológia üzleti tevékenységekbe való integrációja tekintetében – derül ki az Európai Bizottság jelentéséből, amely szerint a hazai kis és középvállalkozások mindössze 33%-a rendelkezik legalább alapszintű digitális megoldásokkal, szemben az uniós 60%-os átlaggal.
És az adatvédelemmel hogy állunk? Egy cég összes bizalmas adata megy a,, felhőbe”? Én értem, hogy gyorsabb, de ki vállal felelősséget, hogy a kis cégek adatai nem kerülnek a,, nagy” cégek birtokába? Amitől aztán csak egy lépés a zsarolás és a felvásárlás… Csak kérdem… Nem vagyok érintett… De hülye sem!