Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Gault&Millau étteremkalauz felmérése szerint a romániai éttermek 62 százaléka tervezi az étlap módosítását, 33 százalék készül a drágításra és 23 százalék csökkenti a tevékenységét. A vállalkozók visszajelzései szerint a vendéglők 45 százalékában a tevékenység fontos eleme marad a házhoz szállítás. A megkérdezett vendéglátósok attól tartanak, hogy beszállítóik növelni fogják áraikat. A felmérés kapcsán Dóczi Lóránt, a sepsiszentgyörgyi Gadó étterem és bisztró társtulajdonosa elmondta: valóban bizonytalan a jövő, és elkerülhetetlennek tűnik a drágítás, hiszen jelentősen emelkednek az energia, az üzemanyag és az alapanyagok árai.
A vállalkozó szerint félő, hogy a vendégek nem tudják tartani a lépést, hiszen ha a rezsiköltségek emelkedése miatt „megdrágulnak” a hétköznapok, egyre kevesebben engedhetik meg maguknak, hogy vendéglőbe járjanak. Hozzátette: az a kategória, aki az étteremben eddig is a magas minőséget kereste, valószínű ezután is meg tudja fizetni, de egy átlag család már eddig is nehezen gazdálkodta ki az étterembe járást, ezután még nehezebb lesz. Dóczi abban bízik, hogy megtorpan a dráguláshullám, hiszen ez egyrészt rossz a fogyasztónak, másrészt kérdéses, hogy a járvány miatt eleve nehéz helyzetben lévő vendéglátás kibírja-e az újabb terhelést. Hangsúlyozta, a vendéglők kínálatának minőségét tartani kell, emellett az étlapok folyamatos újítására van szükség, hiszen tapasztalatok szerint a vendéglőbe járók igényei magasak. Más a helyzet a napi menü esetében, ahol korábban ugyan a minőséget keresték, mára azonban már az ár lett a legfontosabb szempont.