Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy kezdő vállalkozó tőke és tapasztalat nélkül nagy fába vágja a fejszéjét, hívták fel a Szent György Napok égisze alatt szervezett „fiatal vállalkozói kerekasztal” résztvevői figyelmét a tapasztaltabb üzletemberek, akik szerint nagy segítséget jelent, ha a fiatalok előbb alkalmazottként megtanulnak dolgozni, megismerik egy cég működését.
A Junior Business Club (JBC), az InnoHub co-working tér, a Jogaink Egyesület, valamint az Erdélyi Fiatal Vállalkozói Szövetség (YEAT) által szervezett kerekasztal-beszélgetésen diákok, egyetemisták, fiatal vállalkozók, szakemberek vettek részt. Karácsony Zsolt, a JBC elnöke úgy véli, számos programlehetőség adott a fiatal vállalkozók számára, így szakmai rendezvények, kapcsolatépítő események, cégfinanszírozási lehetőségek, nemzetközi piaci lehetőségek vagy akár termék- és szolgáltatás-népszerűsítő programok és kiállítások.
Az üzleti eseményen megállapítást nyert, hogy vonzóbbá, érdekesebbé kell tenni gazdasági oktatást. Az iskolában a vállalkozástan és közgazdaságtan órákon az elméleti ismeretek mellett több terepgyakorlatot kell szervezni, ahol a diák találkozik a könyvekben is leírt gazdasági folyamatokkal. Vannak diákok, akik vállalkozástant tanultak, de még nem láttak hivatalos dokumentumokat. A JBC felvállalja, hogy vállalkozáshoz köthető formanyomtatványokat összegyűjti és átadja minden gazdasági órát tartó pedagógusnak.
A kerekasztal-beszélgetés során kiderült, hogy a diákok nincsenek tisztában az itthoni piaci lehetőségekkel, ezért a szervezők fontosnak tartják, hogy a továbbiakban rendezvényeken, iskolai előadásokon egy-egy terület szakemberei ismertessék az adott gazdasági ágazatban rejlő potenciált. A szakiskolák esetében fontosnak tarják, hogy a cégeknél történő gyakorlat során ne csak munkát adjanak a diákoknak, hanem valóban oktassák őket, foglalkozzanak velük. Karácsony Zsolt elmondta, a JBC egy online elérhető információ-csomagot állít össze a fiatalok számára, amelyben megtalálnak mindent a cégindítástól a hatékony működtetésig, emellett pozitív példákat, nemzetközi piaci és pályázati lehetőségeket ismertetnek.
Takács Kató Kata, a Jogaink Egyesület képviselője és a fiatal vállalkozóknak szóló könyv egyik szerzője bemutatta a cégindítással kapcsolatos tudnivalókat. A könyvet online platformokon, többek között a www.jogaink.ro oldalon is elérhetővé teszik.
A rendezvényen bemutatkoztak a sepsiszentgyörgyi InnoHUB közösségi térben tevékenykedő fiatalok, akik egymást inspirálva, de mégis egymástól függetlenül valósítanak meg ötleteket a vállalkozói inkubátorházban. Karácsony Zsolt elmondta: a városünnep gazdasági beszélgetésein elhangzott ötleteket és javaslatokat összesítik, és azokkal felkeresik az érintett intézményeket és szervezeteket.