Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A pénzügyi napilap a tanács éves jelentését idézi, amely megállapította, hogy a koronavírus-járvány miatt az idén az államháztartási hiány GDP-arányosan 8,1-10,4 százalék között lesz, ami meghaladja a kormány által várt 6,7 százalékot.
A tanács szerint az idei év végén az államadósság meg fogja haladni a GDP 45 százalékát, és arra figyelmeztettek, hogy a 2020-2021-es időszakban az államadósság gyors ütemben fog emelkedni.
A Román Nemzeti Bank adatai szerint tavaly év végén az államadósság a GDP 35,2 százalékát tette ki, március végén pedig a 37,9 százalékát.
A Költségvetési Tanács emlékeztetett, hogy a román pénzügyi és költségvetési felelősségi törvény szerint amennyiben az államadósság meghaladja a 45 százalékot a kormánynak meg kell indokolnia a növekedést és javaslatokat kell tennie, hogy hogyan akarja fenntartható szinten tartani. Az 50 százalékos küszöbérték meghaladása esetén a kormány befagyaszthatja a béreket a közszférában, az 55 százalék túllépése esetén a szociális kiadásokat, így a nyugdíjakat is. Ezeket az óvintézkedéseket 2013-ban vezették be annak érdekében, hogy a maastrichti szerződésbe foglalt 60 százalékos határértéket ne lépje túl Románia – írta a Ziarul Financiar.
(MTI)